in

İstanbul’dan Bazı Çevreler Ankaragücü’nü Ele Geçirmek İstedi

Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, kendileri gibi Avrupa’ya gitmeyi hayal eden herkesi kulübe beklediğini belirterek, “Genel Kurul kararı aldık. Nasıl isterlerse öyle yapalım. İsterlerse, genel kurul delege sayısını artıralım. İster üyelik ücretini düşürelim. İsterlerse liste yapıp gelsinler, ister bizim hayalimizi desteklesinler. Diyoruz ki, gelin kulübe sahip çıkın” dedi.

Bengü Türk Televizyonunda yayınlanan Spor Kulisi programına katılan Yiğiner, Ankaragücü’ne verilmiş sözlerin gerçekleşmesi için Ocak ayını beklediklerini söyledi. Şampiyonlar Ligine katılan bir takım almadıklarını vurgulayan Mehmet Yiğiner, “Ligin en çok gol yiyen, 11 puan alarak düşen bir takımını aldık. En iyisini yapmaya çalıştık. MKE’den gelen, Belediyeden, esnafımızdan gelen destekleri iyi kullanarak, iki yıl şampiyon olarak Süper Lige geldik. Stadımız olmadığı için taraftarımıza adres veremedik. MKE’den, Belediyeden gelirlerimiz kesildi. Bizimle beraber gelen takımlara bakalım. Çaykur Rizespor, Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor, sürekli destekleniyorlar. MKE, Çaykur’un Rizespor’a verdiği destek kadar, Belediyemiz de Erzurum Belediyesinin verdiği destek kadar, destek olsun başka bir şey istemiyoruz” diye konuştu.

Spor Toto’ya göğüs reklamı için başvurduklarını belirten Yiğiner, “Konyaspor maçına gittik. Onlarda Spor Toto var, biz de niye yok, diye düşündük. Ankaragücü, halkın takımı. Tek istediğimiz, devletimizin, resmi kuruluşlarımızın halkın takımına katkı sağlaması” dedi.

Yiğiner, İsmail Kartal’ın kendisini yönetimin üzerinde gördüğünü söyledi. Yiğiner, “Biz futbolcularla konuştuk. Ocak ayına kadar para yok, dedik. Kimsenin sesi çıkmıyordu. İsmail Kartal dışında. Bizim işe aldığımız adam, bizi göndermeye çalıştı. İşçi, patronu kovmaya kalktı. İstanbul’dan bazı çevrelerin Ankaragücü’nü ele geçirmek istediğini, Kartal’ın da bu projenin parçası olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.

Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, stat ve mali konuların Ocak ayında çözüleceğini belirterek, “Eryaman Stadı bana göre bitti. Belediye ile yüklenici firma arasında bir anlaşmazlık varmış. Bunun çözümü çok kolay. Eğer stat açılmazsa, bunun arkasında kasıt var, demektir. Başka türlüsünü düşünemeyiz. Mali konular için Ankara Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Mehmet Özhaseki ile görüştük. Kendisi çok olumlu yaklaştı. Yani para konusu yalnız benim değil, belediyemizin, devlet kurumlarımızın sorunu. Hep birlikte çözümlemeliyiz” dedi.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robinho’dan Müslüm Gürses Şarkısı

FIFA Kokartı Takacak Hakemler Belli Oldu