in

BeğendimBeğendim GüldümGüldüm

Metin Diyadin: Her Maçımız Ayrı Final

Ankaragücü Teknik Direktörü Metin Diyadin, kadro darlığından dolayı uzun vadeli planlama yapamadıklarını, her maçı ayrı ayrı final olarak değerlendirerek, ilk yarı sonuna kadar alınabilecek tüm puanları almaya çalışacaklarını söyledi.

Metin Diyadin, Bengütürk Televizyonu’nda Spor Kulisi programında Tayfun Özsoy’un konuğu oldu.

Milli maç arasında hazırlık maçı için yapılan teklifleri reddettiklerini belirten Metin Diyadin, “Hazırlık maçında sakatlık olabilir. 13-14 kişilik bir kadroyla mücadele ediyoruz. Her maç öncesinde futbolculardan sakatlık konusunda kendilerine dikkat etmelerini, kart görmemelerini istiyorum. Bir oyuncunun bile önemi çok büyük. Bu yüzden en küçük bir riski dahi alacak durumda değiliz. Milli maç arasında çalışmalarımız antrenman programımız doğrultusunda sürdüreceğiz” dedi.

Genç oyunculara şans vermeyi sürdüreceğini de kaydeden Metin Diyadin, “Fenerbahçe maçında Cebrail’i oynattık, oldukça da başarılıydı. Ancak sakatlanması büyük şansızlık oldu. Ardından Hasan Kaya’ya şans verdik, o da şansını kullandı. Performansıyla ben hazırım diyen olursa, hiç tereddüt etmem formayı veririm” diye konuştu.

Diyadin, Ankaragücü kadrosunun yaş ortalamasının yüksek olduğunu, bazı futbolcuların sezon başı hazırlık kampına katılmamasının da sıkıntı yarattığını bildirdi.

Devre arasında transfer yasağının mutlaka kalkacağını, bu konuda söz aldığını anlatan Metin Diyadin, “Aksi bir senaryoyu konuşmak bile istemiyorum. Şu anda da Başkan ve yönetim kurulu futbolcuların prim ve diğer ödemelerini yapabilmek için çalışıyor” ifadelerini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Max Kruse Dünya Fair Play Ödülüne Aday

Gazeteci Ercan Ata ”İkiz dedesi” Oldu