in

DÜNYA KUPASI’NA KATILAMADIĞIMIZ İÇİN ÜZGÜNÜM

Romanya ile oynanacak olan hazırlık maçı öncesi düzenlenen basın toplantısına teknik direktör Mircea Lucescu ile birlikte katılan Hakan Çalhanoğlu, Dünya Kupası’na katılamadıkları için çok üzgün olduğunu söyledi.

Hakan Çalhanoğlu, “Dünya Kupası’na gidemediğimiz için üzgünüz. Orası büyük bir turnuva ve biz oraya katılamadık. Önümüzdeki turnuvalara bakacağız. İyi hazırlanmak istiyoruz. İyi bir zamanımız var, inşallah önümüzdeki turnuvalarda iyi oynarız. Öte yandan, Milan’da oynadığım için çok mutluyum. Benim için kolay değildi. 4 ay oynamadıktan sonra transfer olup direkt 11’de oynamak. Milan bana o güveni verdi. Bana çok yardımcı oldular o konuda. Fiziksel olarak ilk başta hazır değildim. Kendimi küçük gördüm. Milan’ın büyük bir kulüp olduğunu herkes biliyor. Orada oynamak kolay değil. Ben de elimden geleni yapıyorum” dedi.

Lucescu ile çalışmaya yeni başladıklarını belirten Hakan, “Sayın Lucescu ile birlikte yeni başladık. Hocamız çok çaba gösteriyor. Bize video analizlerde hatalarımızı, sahada yapmamız gerekenleri anlatıyor. Çok tecrübeli bir isim ve bunu her zaman gösteriyor. Çok detaylı şeylere dikkat çekiyor. Sahada görmediğimiz şeyleri bize gösteriyor. Ofansif oyunu seven bir hoca. Onunla çalışmak bizim çok önemli. Shaktar’da gösterdiği performansla büyük bir hoca olduğunu gösterdi” diye konuştu.

Lucescu’nun daha önce Hakan çok iyi bir 8 numara açıklamasıyla ilgili düşünceleri sorulan Çalhanoğlu, “Hocanın dediklerine saygı duyuyorum. Sonuçta bu konuda benden tecrübeli. Bana bir görev verildiğinde en iyisini yapmaya çalışıyorum. Sahada herkes görevini yapmak zorunda. Lucescu milli takımda bana başka görev veriyor. 10 numara, 8 numara, sağ açık, sol açık fark etmez. 10 numaralardan herkes gol atmasını, final pası yapmasını bekliyor ancak maçlara takım olarak çıkıyoruz” ifadelerini kullandı.

.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

VOLKAN ŞEN AKŞAM ANTRENMANINA ÇIKAMADI

KIRILMADIK REKOR BIRAKMADI