in

MİLLİ TAKIM’IN ARDA TURAN’A İHTİYACI VAR

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’le yolların ayrılmasının ardından A Milli Takım’ın başına getirilen Mircea Lucescu, Riva’da bulunan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirilen imza töreninde açıklamalarda bulundu.

Lucescu ile 2 yıllık sözleşme imzalandı.

İmza töreninde çeşitli sorulara cevap veren Lucescu, milli takımın Arda Turan’a ihtiyacı olduğunu söyledi.

Milli Takım’da yaşanan sorunlar hakkında da konuşan Lucescu, “Milli Takım’ı takip etmeye çalıştım. Bazı oyuncularla sorun yaşandığını, Milli Takım’a çağrılmadıklarını biliyorum. Yurt dışında oynayıp da forma giymeyen oyuncularla hemen görüşeceğim. Arda ile tabii ki görüşeceğim. Ona telefon açacağım. Türk halkının ne kadar duygusal olduğunu biliyorum. Arda Turan’ın milli takıma; milli takımın da ona ihtiyacı var. Onun acı çektiğini biliyorum. Euro 2016 sonrası yaşananları biliyorum. Benim amacım, tüm oyuncuları, bu ülkeye dair bir sorumlulukları olduğuna ikna etmek” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE FUTBOL DİREKTÖRLÜĞÜ GÖREVİ KALDIRILDI

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Fatih Terim’in görevi bırakmasının ardından Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın başına getirilen Mircea Lucescu’nun imza töreninde açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim’in gönderilmesinden sonra Türkiye Futbol Direktörlüğü görevinin devam edip etmeyeceği tartışmalarına son noktayı koyan Yıldırım Demirören, “O görev kaldırılmıştır. Türkiye Futbol Direktörü diye bir pozisyon artık olmayacak. Mircea Lucescu, A Milli Takım sorumlusu olarak görev alacak” dedi.

LUCESCU’NUN YARDIMCILARI BELLİ OLDU

A Milli Takım’la 2 yıllık sözleşme imzalayan Lucescu’nun yardımcıları Tayfur Havutçu ve Levent Şahin oldu.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GALATASARAY'DA YABANCI OYUNCU SAYISI 13 OLDU

Yiğiner, Gökçek’ten Szukala ve Tisdel’i istedi / METİNER ERDEM