in

MİLLİLERDEN TATSIZ PROVA

Kosova ile oynanacak 2018 Dünya Kupası Eleme maçı öncesinde Makedonya ile bir hazırlık maçı yapan A Milli Futbol Takımı karşılaşmadan 0-0 berabere ayrıldı.

National Arena Filip II’deki maçı, Bulgaristan Federasyonu’ndan hakem Stanislav Todorov yönetti.

Karşılaşmada vasatın altında bir mücadele sergilenirken, 11 Haziran’da Kosova ile oynanacak Dünya Kupası eleme maçı öncesi hiç de olumlu bir görüntü verilmedi.

ÜSKÜP UEFA SÜPER KUPA’YA HAZIRLANIYOR

Türkiye-Makedonya karşılaşmasının oynandığı 2.Filip Arena Stadı, aynı zamanda 8 Ağustos’ta Real Madrid-Manchester United arasında yapılacak UEFA Süper kupa finalinin oynanacağı stat olması nedeniyle yapılan hazırlıklar dikkat çekti.

Üsküp’te hem stat hem de şehrin bu finale iyi bir ev sahipliği yapması adına yoğun tadilat ve bakım çalışmaları devam ediyor. Ayrıca, o maçın provası olarak değerlendirilen milli maçta yoğun güvenlik önlemleri alındı. Makedonya askerleri ve polisler, güvenliği sağlamak adına koordineli olarak stat çevresinde mesai harcadı.

MİLLİLER KOSOVA MAÇI İÇİN SLOVENYA’DA KAMP YAPACAK

Öte yandan Milliler, başkent Üsküp’te oynanan karşılaşmanın ardından kamp için Slovenya’ya geçecek. Üsküp’ten uçakla İtalya’nın Trieste kentine, oradan da kara yoluyla Slovenya’nın Portoroz şehrine gidecek olan A Milli Takım kafilesi, 10 Haziran Cumartesi gününe kadar burada kamp yapacak.

A Milli Takım, 2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde 11 Haziran Pazar günü Kosova’yla, Arnavutluk’un İşkodra kentinde karşılaşacak.

Stat: II. Filip Arena
Hakemler: Stanislav Todorov, Diyan Valkov, Georgi Doynov (Bulgaristan)
Makedonya: Dimitrievski, Ristovski (Dk. 80 Toshevski), Mojsov, Shikov, Ristevski, Stjepanovic, Spirovski (Dk. 90+1 Trajcevski), Pandev (Dk. 71 Trickovski), Hasani (Dk. 62 Trajkovski), Alioski, Nestorovski (Dk. 83 İbraimi)
Türkiye: Volkan Babacan, Gökhan Gönül, Kaan Ayhan, Çağlar Söyüncü, İsmail Köybaşı (Dk. 46 Hasan Ali Kadırım), Ozan Tufan, Yunus Mallı (Dk. 62 Emre Mor), Emre Çolak (Dk. 78 Burak Yılmaz), Olcay Şahan (Dk. 46 Cengiz Ünder), Arda Turan (Dk. 61 Cenk Tosun), Enes Ünal (Dk. 46 Selçuk İnan)
SARI KARTLAR: Dk. 34 Ristovski, Dk. 53 Spirovski (Makedonya), Dk. 34 Çağlar Söyüncü, Dk. 38 Kaan Ayhan, Dk. 76 Emre Mor (Türkiye)

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye kritik süreçte / METİNER ERDEM

ARDA TURAN UÇAKTA GAZETECİYE SALDIRDI