in

Modeste Konusunda Büyük Tehlike Atlattık

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz Anthony Modeste transferinin neden gerçekleşmediğine açıklık getirerek, ”Çin kulübü “Modeste’yi antrenmana çıkarırsanız FIFA’ya şikayet ederiz dedi” ifadelerini dile getirdi.

Cengiz, “Emre Akbaba’yı bizden teknik ekibimiz istedi” derken, transferde ulaşılan bonservis bedelini ise; “Alanyaspor ilk olarak 7 milyon avro talep ettiğini, yapılan 2.5 milyon avroluk teklife Alanyaspor sıcak bakmadı” şeklinde aktardı.

Bu yazın en çok konuşulan transferlerinden olan Bafetimbi Gomis konusuna da değinen başkan futbolcunun sözleşmesinde zam maddesi olmadığını ve Fransız golcünün Fernando Muslera ile herhangi bir tartışma yaşamadığını da belirterek; “Gomis kendisi gitmek istedi, teknik heyet zorla göndermedi. Ben Galatasaray’ın haklarını korumakla sorumluyum. Teknik heyet Galatasaray’ın çıkarları neyse ona göre hareket eder” yorumunu yaptı.

Bafetimbi Gomes’in yerine adı geçen Anthony Modeste için de çok büyük tehlikeyle karşılaştıklarını belirten Mustafa Cengiz; “Kendisi ile ülkemizden iki takım daha ilgileniyordu, ayrıca Çin kulübü “Modeste’yi antrenmana çıkarırsanız FIFA’ya şikayet ederiz dedi” şeklinde konuştu.

Başkan Cengiz, Fatih Terim ile ilgili de “Bizim gibi savaşçı karaktere sahip, kendisinden bize gelen hiçbir talebi reddetmedik. Galatasaray yönetimi asla teknik heyetin işine karışmaz, kendisi Florya’da bir devrim yapmıştır ve bu sezon Süper Lig listesine alt yapıdan 8 oyuncunun ismini yazdırmıştır” ifadelerini kullandı.

Mustafa Cengiz son olarak UEFA’da alınan yeni karara değindi ve “Fazladan 10 milyon avro gelir elde edeceğiz, Şampiyonlar Ligi’nde sıfır puan alsak bile sezonu minimum 55 milyon avro gelir ile kapatacağız” şeklinde konuştu. Fatih Terim, Florya’da devrim yaptı diyen başkan Cengiz; “Süper Lig listesine altyapıdan 8 oyuncumuzun ismini yazdık” ifadelerini kullandı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Beşiktaş Bütçeyi Tutturamadı

8 Eylül’de Başkent Derbisi Var