in ,

Ndiaye Transferinde Şaşırtan Gerçekler

İngiliz Premier League ekibi Stoke City tarafından bonservisi için 16 milyon euro önerilen Badou Ndiaye hakkında Galatasaray yönetimini şaşırtan bir gerçek ortaya çıktı.

İngiliz takımına transfer olması beklenen ve yeni başkan Mustafa Cengiz ile yönetimi gelecek parayla rahatlatması düşünülen Ndiaye’nin Osmanlıspor’dan 7.5 milyon euro’ya transfer olmadığı belirlendi.

Ndiaye için kulübün kasasından tam 12 Milyon Euro ödeme yapıldığı belgelendi.

Mali sıkıntı nedeniyle Senegalli yıldızı satarak biraz olsun nefes almayı planlayan yöneticiler, transferdeki rakamları görünce neye uğradığını şaşırdı.

Eski yönetim, tepki çekmemek için, bonservis bedelini düşük göstermek amacıyla inanılmaz bir operasyon yaptı. Ndiaye için 7,5 Milyon Euro tazminat fesih bedeli ödenmişti. Bonus olarak da 25’er maçlık dilimler halinde 1,5 Milyon Euro ödeneceği açıklanmıştı.

Aslında bu rakamın menajerlik ücreti adı altında verildiği, üstelik 4 yıllık anlaşma karşılığında yılda 2 Milyon 750 Bin Euro ücret alacağı açıklanan Ndiaye’nin bu ücretinden her yıl 750 Bin Euro’yu Osmanlıspor’a ödenmek üzere ileri tarihlere çekler yazıldığı ortaya çıktı. Bu yolla Osmanlıspor’a 3 milyon Euro daha ödeneceği ve toplam bonservis rakamının 7,5+1,5+3 milyon Euro bedelle, toplam 12 Milyon Euro olduğu ortaya çıktı.

Stoke City ile pazarlıkları sürdüren Mustafa Cengiz yönetimi, bu transferden 10 milyon civarı kar beklerken, şimdi sadece 4 Milyon Euro civarında bir girdi sağlamış olacak.

Sarı kırmızılı yönetim rakamı 17-18 Milyon Euro seviyesine çıkarmaya çalışarak, kâr seviyesini arttırmaya çalışıyor.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vagner Love İmza İçin İstanbul’da

Metin Akyüz: Süper Lig İnancımızı Koruyoruz