in

Oooo İddiaya Bakın… Fenerbahçe-Galatasaray Derbisine Yabancı Hakem Geliyor

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF), Fenerbahçe – Galatasaray derbisinde yabancı hakemin düdük çalacağı kararına imza atması beklenirken, gündemdeki hakemin ise kim olduğu ortaya çıktı.

Fotospor’da yer alan habere göre; Süper Lig’de Mehmet Büyükekşi’nin Türkiye Futbol Federasyonu’na seçilmesi sonrası yaşanan değişim rüzgarı devam ediyor.

Sezon başında duyurulan “Süper Lig’de 2022-23 sezonu hakemliğe getirilen yeniliklerle başlıyor” başlığı altında bir maddeden bahsedilmişti.

“Bazı Avrupa ülkeleri ile UEFA ve CONMEBOL arasında uygulanan ‘hakem değişim programı’ (Erasmus) gerekirse devreye sokulacak” maddesi TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi tarafından yeniden gündeme getirilmişti.

Süper Lig’in kanayan yarası olan hakem kararları ve kulüplerin hakem serzenişleri sonrası Başkan Büyükekşi’den bir hamle gelmesi bekleniyor.

Mehmet Büyükekşi’nin perşembe günü yapılacak olan geniş kapsamlı istişare toplantısında ‘hakem değişim’ fikrini tekrar gündeme getireceği ve bu fikrine destek isteyeceği iddia edildi.

TFF yönetimi, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un gündeme getirdiği “yabancı hakem” çağrısı ile Galatasaray tarafından yapılan “VAR” çağrılarına bu şekilde cevap vermeye çalışacak.

TFF’nin bu konuda bir ön çalışma yaptığı hatta CONMEBOL yönetimi ile temas kurduğu ve bir hakem ismi aldığı ise gelen bilgiler arasında.

Hakemin ise Şili Futbol Federasyonu’na bağlı Piero Maza olduğu öne sürüldü.

Maza’nın Dünya Kupası dönüşünde oynanacan Fenerbahçe-Galatasaray derbisini yönetmesinin gündeme geleceği de gündemde.

İspanyol medya kuruluşu Sport, kendisini “tarihteki en kötü hakem” olarak adlandırıyor.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süper Lig ve 1. Lig’de Haftanın Hakemleri

Murat Ilgaz: “VAR neyin peşindedir?”