in

PREMIER LIG’DE LİGLER BAŞLAMADAN TRANSFER DÖNEMİ BİTECEK

UEFA merkezine ev sahipliği yapan İsviçre’nin Nyon kenti, 31 Ağustos’ta Elit Teknik Direktörler forumuna sahne olurken, dünyaca ünlü antrenörler transfer döneminin ligler başlamadan bitmesinden yana görüş bildirmişlerdi.

Aralarında Zidane, Mourinho, Emery, Allegri, Jardim gibi isimlerin de bulunduğu 19 teknik adam, efsanevi eski Manchester United Menajeri Sir Alex Ferguson ve UEFA Başkanı Alexander Ceferin başkanlığında biraraya gelmiş ve transfer dönemleri ile ilgili görüş alışverşinde bulunmuş, toplantının sonucunu da UEFA’ya bir rapor halinde sunmuşlardı.

Toplantıdan çıkan, ”Transfer döneminin ligler başlamadan sona ermesi şeklindeki” kararı ilk uygulamaya koyan Avrupa transfer piyasasının en büyük pazarı durumundaki Premier Lig oldu.

Her yaz transfer döneminde rekorlar kıran Premier Lig, bugün açıkladığı kararla önümüzdeki sezondan itibaren yaz transfer döneminin ligin başlamasından bir gün önce sonlanacağını duyurdu.

Açıklamaya göre; 20 Premier Lig kulübünün ortak kararıyla 2018-2019 sezonu öncesindeki yaz transfer dönemi 9 Ağustos 2018 Perşembe günü saat 17:00’de bitecek. Sadece Premier Lig kulüplerini kapsayan bu kararın ardından söz konusu 20 kulüp 9 Ağustos’tan sonra kadrosuna takviye yapamayacak.

Premier Lig kulüpleri geçtiğimiz transfer döneminde 1 milyar 400 milyon euro harcayarak rekor kırmıştı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LUCESCU 41 YIL ÖNCE FENERBAHÇE FORMASI GİYMİŞ

AĞUSTOS’TA MEDYANIN EN ÇOK KONUŞULANI BEŞİKTAŞ