in

RAKİPLERİ YOLU ŞAŞIRINCA MARATONDA BİRİNCİ GELDİ

İtalya’nın labirent gibi sokaklarıyla ünlü kentinde yapılan maratonda gözde koşucular yollarını şaşırdı. Bir dakika gerilerinden gelen Eritre asıllı İtalya vatandaşı Eyob Faniel yarışı kazandı.

Pek tanınan bir isim olmayan Faniel, 1995’ten bu yana yarışı kazanan ilk İtalyan atlet oldu.

Bu yıl 32’ncisi düzenlenen uluslararası maratonda önde giden 5 Afrikalı atlet, yarışın 24’üncü kilometresinde yanlış yola saptı.

Venedik Maratonu sona ererken, Eyob Faniel isimli maratoncunun, kendisinden önde olan diğer maratoncuların yolu şaşırmaları sayesinde maratonu kazandı.

Kendilerine bitiş çizgisine kadar eşlik eden motosikletlerin yanlış bir yoldan dönmesiyle geriye düşen Abdulahl Dawud, Gilbert Kipleting Chumba, Kipkemei Mutai and David Kiprono Metto isimli maratoncular, hatalarını 700 metre sonra fark etti.

Yanlış yola sapmadan önce, öndeki maratoncuların bir dakika gerisinde olan Eyob Faniel ise, bu fırsattan yararlanarak birinci oldu.

Yerel haberlere göre 2 saat, 12 dakika ve 15 saniye ile yarışı tamamlayan ve yerel bir maraton kulübü üyesi olan Faniel, bu şampiyonluğu hak ettiğini söyledi.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CÜNEYT ÇAKIR’IN DERBİ NOTU BELLİ OLDU

GÖZÜMÜZÜN NURU, PIRLANTA GİBİ BİR ÇOCUKTUR CANER