in

Konyaspor Rıza Çalımbay’a Emanet

Konyaspor, teknik direktör Rıza Çalımbay ile 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Konyaspor’un kulüp binasında gerçekleştirilen imza törenine teknik direktör Rıza Çalımbay, kulüp başkanı Hilmi Kulluk ve ikinci başkan Selçuk Aksoy katıldı.

İmza töreninde konuşan Rıza Çalımbay, Konyaspor’u daha önceden tanıdığını, bunun kendisi için bir avantaj olduğunu ifade etti.

Çalımbay, “Konyaspor’da daha önce futbolcu olarak bulundum. Geçen sene istemedikleri bir yerde ligi bitirdiler. Konyaspor, önceki senelerde başarılı sonuçlar ve kupalar almış bir kulüp. Bazı noktalara transferler yapacağız ve eksiklikleri gidereceğiz. Bu konuda yönetim kurulu da bana çok yardımcı oluyor. Konyaspor’u ilk 5’e oynayan bir takım haline getirmek istiyoruz. Bunun içinde ben ve ekibim elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Samuel Eto’o ile ilgili düşüncülerini de aktaran Çalımbay, ”’Eto’o ile Antalyaspor’da beraberdik. Gittiğimde Antalyaspor puan olarak kötü bir durumdaydı. Takım kaptanı olarak onu karşıma alıp konuştum. Zaten tecrübeli bir futbolcu. Bana Antalyaspor’da çok yardımcı olmuştu. Eto’o ile ilgili en ufak bir problemim yok” dedi.

Written by viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uğur Çiftçi Sivasspor'a İmzayı Attı

Basketbolda Yabancı Oyuncu Kuralında Değişiklik