in

Şalvarspor’a Rakip Çıktı

Nevşehir’de bir süre önce kurulan Şalvarspor kadın futbol takımına rakip Gülşehir’den çıktı.

Güşehirli kadınların kurduğu Dimispor, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Şalvarspor ile karşı karşıya geldi.

Nevşehir Gençlik ve Spor il Müdürlüğü tarafından organize edilen dostluk maçı, Gülşehir Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Kadın hakemlerin yönettiği maçın başlama vuruşunu Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel yaptı.

Oyunculara başarılar dileyen Vali İnci Sezer Becel, “Bu bir dostluk maçı. Kazanan kadınlar olacak, kazanan dostluk olacak. Sporun o birleştirici bütünleştirici özelliğini kendimize rehber edinerek kentimizin bütünlüğü için birliği için bir nefes olacağına inanıyorum bu çalışmanın. Her iki takımımıza başarılar diliyorum” dedi.

Oyunculardan Demet Erdoğan da kadın olarak sahaya çıkmanın gururunu yaşadığını dile getirerek, kadınların spora yönlenmelerini sağlamak için örnek olmayı istediklerini söyledi.

Dimispor Kaptanı Gül Aydın ise sporun sağlıklı yaşam için gerekli olduğunu ifade etti. Tüm kadınları spora davet eden Aydın, “Çok heyecanlıyız, bu bizim için bir ilk. Takım kurulduğundan beri antrenman yapıyoruz. Hepimiz aynı yörenin kadınlarıyız. Futbol çocukluktan beri içimizde kalan bir hevesti. Ailem ilk önce şaşırdı ama şimdi arkamdalar” diye konuştu.

Karşılaşma Gülşehir Dimispor’un 2-0 üstünlüğü ile sona erdi. Dimispor’a kupasını, Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı takdim etti.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Spor Toto 1. Lig, TFF 2 ve 3. Lig Bir Hafta Kaydırıldı

Süper Lig’de 29. Hafta Maçlarının Hakemleri