in

SÜPER LİG’DE DEĞİŞEN KADRO KURALI RESMEN AÇIKLANDI

TFF, Süper Lig’de beklenen kural değişikliğini resmen duyurdu.

Buna göre Süper Lig takımları yeni sezonda maç kadrolarında artık 18 değil 21 oyuncu bulundurulabilecek.

TFF’nin açıkladığı yeni kurallara göre takımların 28 kişilik kadrolarında Türk Milli Takımı’nda oynayabilecek en az 14 futbolcu olmak zorunlu. Öte yandan takım kadrolarındaki Türk Milli Takımı’nda oynayabilen 14 futbolcudan en az 7’si maç kadrosunda olmak zorunda olacak. Öte yandan en az 1 Türk kalecinin de maç kadrosunda bulunmasının zorunlu olduğu ifade edildi. Buna göre 21 kişilik maç kadrosu açıklayan bir ekibin kadrosunda 12 yabancı, 9 Türk Milli Takımı’nda oynama uygunluğu olan isim yer alabilir. Eğer maç kadrosu 18 kişilik olursa izin verilen yabancı oyuncu sayısı 11’e düşecek.

Daha önce üçle sınırlı olan müsabaka esnasında belirlenen alanda ısınan futbolcu adedinin beşe çıkarılması, ısınma esnasında fiziksel performans antrenörünün de futbolcuların ısınmasına eşlik edebilmesi ve müsabakaların başlamasına atmış dakika kalaya kadar sınırlandırılmış olan saha sulama kuralının, başlama vuruşundan beş ve on dakika, devre arasında ise en fazla beş dakika olacak şekilde değiştirildiği belirtildi.

Süper Lig’de 2017-2018 sezonu maç kadrosu talimatı ve statüsü

Müsabaka isim listeleri işbu talimatın 2, 3 ve 4 ncü maddelerinde belirtilen şartlar dahilinde
aşağıdaki usule göre oluşturulur.

a) Müsabaka isim listesinin 18 kişiye kadar verilmesi halinde Türkiye A Milli Futbol
Takımında oynama uygunluğuna ve yukarıdaki 2 nci maddenin b bendindeki şartlara sahip en az 7 futbolcunun bulundurulması zorunludur. Müsabaka isim listesinin 18 kişiye kadar verilmesi halinde listeye, Türkiye A Milli Futbol Takımında oynama uygunluğuna sahip olmayan en fazla 11 futbolcu yazılabilir.

b) Müsabaka isim listesinin 21 kişiye kadar çıkarılması mümkündür. Listeye 3 futbolcu ilave edilmesi halinde en az 2’sinin, 3 ten az futbolcu ilave edilmesi halinde ise bu futbolcuların Türkiye A Milli Futbol Takımında oynama uygunluğuna ve yukarıdaki 2’nci maddenin b bendindeki şartlara sahip olması zorunludur.

c) Müsabaka isim listesinde Türkiye A Milli Futbol Takımında oynama uygunluğuna ve yukarıdaki 2 nci maddenin b bendindeki şartlara sahip futbolculardan en az birinin kaleci olması zorunludur. Kulüpler tarafından bu şartlara uygun kalecinin müsabaka isim listesine yazılmaması halinde müsabaka isim listesinin 1 futbolcu eksik verilmesi zorunludur.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÜMİT ÖZAT KADRODAN MEMNUN

SİVASSPOR'UN GENÇ OYUNCUSU BEYİN KANAMASI GEÇİRDİ