in

BeğendimBeğendim BeğenmedimBeğenmedim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı HarikaHarika

Süper Lig’de En Az Sıkıntı Yaşayan Kulüplerden Biriyiz

Ankaragücü Kulüp Başkanı Fatih Mert, maçların oynanmamasının kulübü gelir açısından fazla etkilemediğini belirterek, “Zaten hiç gelirimiz yoktu. Şu anda da yok. Ödemeler yönetimin imkanları ile yapılıyor. Futbolcu ödemeleri ve diğer bazı giderler için yönetimin cebinden son bir haftada 3 milyon lira çıktı. Cumhurbaşkanlığı kampanyasına da 100 bin TL’lik bağışı kulüp kasasından değil, yönetim kurulu üyeleri yaptı. Belediye kampanyalarına da katılmak isterdik ama devletimiz bir karar aldı, uymak zorundayız” dedi.

Sabah Gazetesi’nden Vuslat Ay ile Instagram üzerinden röportaj yapan Fatih Mert’in öne çıkan açıklamaları şöyle:

-Futbolcular teknik direktörümüzün verdiği program dahilinde evde çalışmalarını sürdürüyor. Sportif Direktörle konuştum, Tottenham örneğinde olduğu gibi toplu çalışma yapılmasını istedim. Bu konuda çalışma yapılıyor.

-İngiltere’den koronavirüs test kiti istettik. Bugünlerde gelecek. Bir doktor ve hemşire gözetiminde futbolcular, aileleri ile birlikte evde teste tabi tutulacak. Yönetim kurulu ve çalışanlar da testten geçirilecek.

-Pinto’nun eşinde bir rahatsızlık vardı ama koronavirüs belirtileri yoktu.

SÜPER LİG’DE EN AZ SIKINTI YAŞAYAN KULÜPLERDEN BİRİYİZ

-Futbolcularla henüz ödeme konularında bir görüşme yapmadık. Öncelikle TFF’nin takvimini açıklamasını, ödemeler konusunda UEFA’nın ve TFF’nin bir karar vermesini bekliyoruz. Ödemelerde zorlanıyor muyuz? Aslında Ankaragücü’nde değişen hiçbir şey yok. Zaten hiç gelirimiz yoktu. Şu anda da yok. Eskiden de kulübün kasasına para girmiyordu, şimdi de girmiyor. Biz aynıyız, şimdi diğer kulüpler bizim bulunduğumuz noktaya geldi. Ankaragücü’nün sürekli yaşadığı sıkıntıları, artık onlar da yaşıyor. Futbolcu ödemelerinde Süper Lig’de en az sıkıntı yaşayan kulüplerdeniz. Şu dönemde bile ödemelerin yarısını yaptık. Büyük kulüpler bile bizim seviyemizde ödeme yapamadılar. Ödemeler, geldiğimiz günden beri sponsorluklar, bağışlar ve borçlarla yürütüldü. Şu anda da aynı. Son bir haftada futbolcu ödemeleri ve diğer giderler için yönetimin cebinden 3 milyon lira çıktı. Cumhurbaşkanlığı kampanyasına da 100 TL’lik bağışı kulüp kasasından değil, yönetim kurulu üyeleri yaptı. Belediye kampanyalarına da katılmak isterdik ama devletimiz bir karar aldı, uymak zorundayız.

YAYINCI KURULUŞ KENDİ PARASINI KASASINA KOYDU

-Bir kulüp başkanımız yayıncı kuruluş ödeme yapmazsa haklı demiş. Ben bu görüşe katılmıyorum. Yayıncı kuruluşun gelirleri ağırlıklı olarak abonelerinden aldığı ücretlerden oluşuyor. Aboneler ücretlerini ödedi, hala da ödüyor. Ben de aboneyim, paramı ödüyorum. Yayıncı kuruluş, abonelerden aldığı parayı kasasına koydu, ödemeleri takvime uygun yapmalı. Passolig konusunda da taraftar mağdur edilmemeli.

LİGDEN DÜŞME OLMAMALI

-Ligin akıbetinin artık belli olması gerekiyor. Benim önerilerim oldu. Ankaragücü düşme potasında olduğu için sanki çıkar peşindeymişimiz algısı yaratılıyor. Ankaragücü ligin ikinci yarısındaki puan tablosunda 10. Sırada. Lig oynansa, Ankaragücü’nün düşmeyeceğine yüzde 100 inanıyorum. Ama Türkiye şartlarında haziran, temmuz aylarında maçlar oynanmaz. Şampiyonluk için 4 takım play-off oynamalı, ligden düşme olmamalı. Bir an önce bir karar verilmel. Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, federasyon başkanları ve kulüpler birliği ile görüştü. Toplantıda ne karar alındı şu ana kadar bir bilgi gelmedi.

CONRAD’IN OPSİYONU, RODRİGUES’İN İLK SATIN ALMA HAKKI BİZDE

-Hiçbir futbolcumuz takımdan ayrılmak için başvuruda bulunmadı. Transfer için henüz bir çalışma başlatmadık. Kiralık oyuncularımızdan Conrad’ın opsiyonu bizde. Rodrigues’in ilk satın alma hakkı da bize ait ama onun bonservis ücreti biraz fazla. Orgill’in sakatlıkları oluyor. Sözleşmesini uzatabiliriz, devre arasında Antalya’da konuştuğumuzda kendisi de kalmak istiyordu. Sezon sonu karar vereceğiz.

CANTEROS KAMPA İZİNSİZ 6 GÜN GEÇ GELDİ

-Canteros’la ilgili doktorlardan gelen olumsuz bir rapor var. Ayrıca, devre arası kampına izinsiz 6 gün geç katıldı. O ve bazı oyuncularda nasıl olsa yasak kalkmaz, bize muhtaçlar anlayışı hakimdi. Bu da bizi üzdü. Şu an hala Ankaragücü oyuncusu, sezon sonunda ne olur bakacağız.

ANKARAGÜCÜ’NÜN YOLU İSMAİL KARTAL İLE YENİDEN KESİŞEBİLİR AMA ŞU AN DEĞİL

-İsmail Kartal ile Ankaragücü’nün yolu yeniden kesişebilir. Ama şu an değil. Mustafa Reşit Akçay hocadan futbolcular memnun. Bizi,m de bir sorunumuz yok. Bazı açıklamaları yanlış anlaşılıyor. Kendi de sonradan fark ediyor. 1,5 yıllık sözleşmemiz var. 1 yılı opsiyonlu. Şu an hocamızla devam etme kararındayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

UEFA: Ne Kadar Gecikirse Geciksin Maçlar Oynanacak

bein Sports Mart Ayı Ödemesini Yapacak mı?