in

TERİM İSTİFA ETTİYSE TAZMİNAT ALAMAZ

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in görevinden ayrılmasıyla ilgili, “Türkiye Futbol Direktörü’nün istifa ettiği belirtiliyor. İstifa ettiyse zaten hukuken tazminat alamaz. Biz bu konunun takipçisiyiz” dedi.

Mosturoğlu, sarı-lacivertli kulübün Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirilen yüksek divan kurulu toplantısında, üyelerin konuşmalarına cevap verdi.

Üyelerin Fatih Terim’in ayrılışıyla ilgili yaptığı konuşmalar üzerine Mosturoğlu, şu ifadeleri kullandı:
“Bu konu, federasyon ile futbol direktörü arasındaki bir konu. Biz taraf değiliz ama şunu söyleyebiliriz, bu sözleşme eğer karşılıklı sonlandırıldıysa tazminatın olmaması gerekir. Basına yansıyan federasyon açıklamasında, Türkiye Futbol Direktörü’nün istifa ettiği belirtiliyor. İstifa ettiyse zaten hukuken tazminat alamaz. Biz bu konunun takipçisiyiz. Bunun takibi Türkiye Futbol Federasyonu genel kurullarında yapılıyor. Gerekli konuşmaları yapıp tavrımızı net şekilde gösteririz. Biz, istifayla sonlanmış bir ilişkide tazminat ödenmesine karşıyız.”

FENERBAHÇE’NİN TRANSFER YASAĞI YOK

Şekip Mosturoğlu, Fenerbahçe’nin UEFA’yla yaptığı anlaşmanın anlatılması üzerine, şunları kaydetti:

“Fenerbahçe’nin bir transfer yasağı yok. UEFA ile yaptığımız 4 yıllık bir anlaşma var. Anlaşmaya göre kar-zarar oranını belli bir noktada tutmak lazım. Birinci yıl hedefi 20 milyon avro, ikinci yıl 15 milyon avro, üçüncü yıl 5 milyon avro ve son sene hiç zarar etmeden sezonu tamamlamak gerekiyor. Burada Fenerbahçe’nin bir transfer yasağı yok. Bu anlaşma dışında transfer yaparsanız sadece UEFA listesine yazamıyorsunuz.”

Söz konusu anlaşmanın sadece Fenerbahçe özelinde değil, Avrupa’da büyük futbol kulüpleriyle de yapıldığını dile getiren Mosturoğlu, “Türkiye’de Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın böyle bir sözleşmesi olduğunu biliyorum. Galatasaray’ın sözleşmesi yok, Trabzonspor’un da olduğunu düşünmüyorum. Çünkü Trabzonspor bu sezon Avrupa’da yok. Geçen yıl sözleşme şartlarını yerine getirdik. Bu şartları yerine getirmek için azami gayret gösteriyoruz. Geçtiğimiz aylarda ziyaret ettiğimiz UEFA Başkanı, bizim gibi ülkelerde bu kriterlerin gözardı edilebileceğini söylemişti. Bu sene 15 milyon avroya, önümüzdeki sene de 5 milyon avroya inmek hedefimiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Öte yandan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, toplantıda bir konuşma yapmadı.

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulunun olağan toplantısı, Mosturoğlu’nun konuşmasıyla sona erdi.

BORÇ BELLİ OLDU

Fenerbahçe Spor Kulübü Derneğinin toplam borcunun 358 milyon 958 bin lira olduğu açıklandı.
Sarı-lacivertli kulübün Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirilen yüksek divan kurulu olağan toplantısında denetleme kurulu faaliyet raporunu, kurul üyesi İlhan Aydoğdu okudu.

Derneğin mevcutlar ve alacaklarının toplamının 18 milyon 768 bin lira olduğunu belirten Aydoğdu, mevcutlar ve alacaklar çıkınca net borcun 340 milyon 190 bin lirayı bulduğunu ifade etti.

Kulübün yılın ilk 6 aylık dönemde 77 milyon 577 bin lira gelir elde ettiğini aktaran Aydoğdu, 197 milyon 18 bin lira da gider yapıldığını dile getirdi.

İlhan Aydoğdu, raporların 24 Temmuz’a kadar gelen belgelere göre hesaplandığı açıkladı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKARAGÜCÜ’NDE ÖMER VE MUHAMMET KAMPI TERKETTİ

ŞENOL GÜNEŞ’TEN MİLLİ TAKIM AÇIKLAMASI