in

TÜFAD U-12 Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) tarafından düzenlenen 6. Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği 13-16 Nisan tarihleri arasında Antalya’da yapılacak.

TÜFAD’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

”Ülkemizin en ücra köşelerine kadar hizmet veren 56 şubemiz ve 22.500 sayısına yaklaşan üye antrenörlerimizle Türk Futboluna hizmet etmekte olan Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği olarak bu yıl 6. sını düzenleyecek olduğumuz  U-12 yaş grubu  ” 6. Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği ” 13-16 Nisan 2019 Tarihlerinde Antalya Manavgat  Sueno hotel’ de yapılıyor.

Derneğimizce 2015 yılından beri futbolumuza genç yetenekleri kazandırmak ve futbolcu  veri tabanı oluşturmak amacıyla yaptığımız bu etkinlikte  her yıl  Amatör Takımlarımızla birlikte okul  ve mahalleleri de içine alan U-12 yaş grubu yaklaşık 50 bin çocuğumuz, 56 şubemiz ve bu şubelerimize bağlı illerimizle birlikte 81 ilimizi kapsayacak şekilde tüm ülkemizde tarama yapılarak yetenekli görülen yaklaşık 500 sporcuda oluşan TÜFAD Karmaları oluşturulmaktadır.

Oluşturulan bu karmaları TÜFAD  “Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği” adı altında birinci aşaması Antalya’da , ikinci aşaması Final Grubu olarak Antalya etabından seçilen çocuklarımızdan oluşan karmalar şeklinde ülkemizin tarihi ve manevi değerler taşıyan Çanakkale, Konya, Afyonkarahisar, Bursa gibi şehirlerinde 3 gün süren turnuvalarla en yetenekli futbolcuların tespitıne yönelik Futbol Şenlikleri düzenlemekteyiz.

Bu şenliğimiz Genç Milli Takım Antrenörleri ve bir çok profesyonel Kulübümüzün Oyuncu İzleme Ekipleri tarafından takip edilmekte olup bunun sonucunda bugüne kadar  yaklaşık  2200 çocuğumuzun amatör kulüplerden,pofesyonel Kulüplerimizin Gençlik Gelişim liglerine transfer olduklarını, 10 çocuğumuzunda halen U-14 ve U-!5 Milli Takımımızda yer aldıklarını memnuniyetle görmekteyiz. Bunların dışında kalan çocuklarımızın da yine illerindeki profesyonel kulüpler tarafından değerlendirildiğini de takip etmekteyiz..

Futbolumuza genç yetenekleri kazandırmak için yapmış olduğumuz bu önemli etkinliğimizin 13-16 Nisan 2019 tarihlerinde  yapacağımız “6.  Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği” nde siz değerli basın ve medya kuruluşlarını da aramızda görmekten sevinç duyacağız.”

Written by Esmer Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güneş İçin Tarih Bir Kez Daha Tekerrür Etti

Halkbank Kazan’da Puan Arıyor