in

TÜRK FUTBOLUNUN ÇINARI KARŞIYAKA ZORDA

Karşıyaka, eski oyuncusu Ofoedu’ya olan borcu nedeniyle FIFA’dan aldığı 2 dönem transfer yasağı nedeniyle 2. Lig Beyaz Grup’ta transfer yapamayan tek takım oldu.

Karşıyaka dışındaki 17 kulüp, yeni sezon öncesi kadrolarını güçlendirirken, yasak engeline takılan Karşıyaka, geçen yılki kadrosuyla lige başlayacak.

Geçmiş dönem borçları yüzünden geçen sezon da transfer yapamayan Karşıyaka’nın, transfer tahtasını açabilmesi için alacaklılara 12 milyon TL ödeme yapması gerekiyor.

Eski futbolcusu Ofoedu’ya olan borcu nedeniyle FIFA’nın Karşıyaka’ya verdiği 2 dönem transfer yasağı cezası ise ocak ayında sona erecek.

Geçen sezon 2. Lig’de play off’u kaçıran Karşıyaka, yeni sezon öncesi takviye yapamadığı gibi, aynı zamanda kan kaybına uğradı. Yeşil kırmızılılarda stoper Cenk, orta saha oyuncusu Okan, sağ bek Tugay, sol kanat Ali Kemal ve kaleci Behram takımdan ayrıldı.

Teknik Direktör Atilla Güneş, bulundukları grupta kendileri dışında tüm ekiplerin transfer yaptığını belirterek, “Kadromuzundan 3 önemli oyuncuyu Cenk, Okan, Tugay kaybettik. Ancak şartlar ne olursa olsun, sahada Karşıyaka’ya yakışır şekilde mücadele etmeyi sürdüreceğiz. Takımıma inanıyorum. Rakipler güçlü, ancak önemli olan bizim ne yapacağımız” dedi.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

FENERBAHÇE GIULIANO TRANSFERİNDE MUTLU SONA ULAŞTI

TFF 1. LİG'DE İKİNCİ HAFTANIN PROGRAMI AÇIKLANDI