in

BeğendimBeğendim HarikaHarika

Türkiye’ye Meydan Okumaya Gidiyorum

Pedro Filipe Barbosa Moreira…

Nam-ı diğer: Pedrinho

2021/2022 sezonunun Portekiz Ligi’ndeki en sansasyonel oyuncusuydu.

Formasını giydiği Gil Vicente’nin tarihi sezonuna katkısı şüphesiz çok büyüktü.

Takımını Avrupa Kupaları’na taşırken, kendisi de 14 asistle Portekiz Ligi’nin yılın 11’inde yer aldı.

1992 doğumlu oyuncunun, kariyerinin en iyi sezonunu geçirmesinin hemen ardından Ankaragücü’ne imza atması Portekiz’de şaşkınlık yarattı.

Pedrinho, bu sürpriz kararının nedenlerini ülkesindeki bir internet sitesine verdiği röportajda anlattı.

Bu sezonki performansını takım oyununa bağlayan Pedrinho, “Gil Vicente için çok iyi bir sezondu. Benim de kariyer sezonum oldu. Başarının anahtarı, yıl boyunca aldığımız iyi sonuçlarla birlikte oyunun kalitesiydi. Kolektif bir başarı elde ettik. Kolektif oyun, bireysel olarak da zirveye ulaşmanızı sağlıyor” ifadelerini kullandı.

Pedrinho, “Neden Türkiye ve Ankaragücü” sorusuna da şu yanıtı verdi:

“Gil Vicente ile sözleşme yenileme gününe kadar Portekiz’deki başka hiçbir takım benimle veya menajerimle iletişime geçmedi. Portekiz’de beni gerçekten isteyen tek takım birkaç ay önce sözleşmemi yenilediğim Gil Vicente oldu. Ankaragücü’nden teklif geldiğinde Türkiye’de oynayan tüm oyuncular, futboldan ve ülkenin kendisinden övgüyle söz ediyor. Tercih yapmam gerektiğinde Türkiye’de oynamanın kariyerim için bir fırsat olduğuna karar verdim. Evet, Ankaragücü, Gil Vicente’den daha cazip teklif sundu. Bu da önemliydi ama tek kriterim bu olmadı. Her zaman gelişime açık, hırslı bir oyuncuyum. Meydan okumayı severim, Türkiye rekabetin yoğun olduğu bir ülke ve Türkiye’ye meydan okumaya gidiyorum.  Ankaragücü’nde önceliğim kulübün hedefleri olacak. Ayrıca, bireysel olarak şimdiye kadar yaptıklarımı aşmayı umuyorum.”

Pedrinho, neden 29 yaşına kadar bu performansa ulaşamadığı sorusuna da “Başarı bireysel olmuyor. Gil Vicente’nin kadro kalitesi ve yıl boyunca geliştirdiğimiz oyunun kalitesi, benim başarımda da önemli etken oldu” diye yanıt verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ankaragücü Bahoken ile Görüşüyor İddiası

Futbolda Fikstür Çekimi Temmuz’un İlk Haftası