in ,

BeğendimBeğendim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı HarikaHarika BeğenmedimBeğenmedim

Welbeck, Ankaragücü’nün Aradığı Golcü mü?

HABER/ANALİZ- METİNER ERDEM Ankaragücü, İngiltere Premier Lig ekiplerinden Brighton&Hove Albion’da forma giyen 31 yaşındaki santrafor Danny Welbeck ile prensipte anlaştı.

Taraflar, sözleşme detayları konusunda pazarlıklarını sürdürüyor.

Danny Welbeck, Manchester United altyapısında yetişmiş, İngiltere Milli Takımı’nda 42 maç süre alan, bu maçlarda 16 gol atan çok önemli bir oyuncu.

Manchester United’da çok önemli başarılara imza attıktan sonra Arsenal’a 20 milyon Euro bonservis bedeli ödenerek transfer edildi.

4 sezon Arsenal forması giydikten sonra Watford ve son 2 sezondur da Brighton&Hove Albion’da oynuyor.

Gittiği her takımda üst düzey performans gösteren, kalitesi Süper Lig seviyesinin çok üzerinde olan Danny Welbeck’in en büyük handikabı sakatlık geçmişi.

Welbeck, 2021-2022 sezonunda 15, 2020-2021 sezonunda 8, 2019-2020 sezonunda 18, 2018-2019 sezonunda 16, 2017-2018 sezonunda 10, 2016-2017 sezonunda 32, 2015-2016 sezonunda 48, 2014-2015 sezonunda ise 16 maçta değişik sakatlıklardan dolayı forma giyemedi

Son 8 yıldır her sezon ciddi bir sakatlık geçiren Welbeck’in kronikleşen bu durumu, Ankaragücü yönetimini kara kara düşündürüyor.

VİRALSPOR Ankaragücü yazarı Metiner Erdem, futbolun akil adamlarına Dany Welbeck’in Ankaragücü’ne transferini sordu.

Welbeck’in transferine olumsuz yaklaşanlar şu görüşü savunuyor:

“Welbeck, son 8 sezonda 163 maçı sakatlık nedeniyle kaçıran bir futbolcu. Sezon başı ortalama 20 maçta takımından ayrı kalıyor. Welbeck transfer edilirse Ankaragücü’nün birinci santraforu olacak.

Ankaragücü’nde de bir sakatlık geçirme ihtimali yüzde 100 olan bir futbolcu için risk alınmamalı.

Hele ki Ankaragücü’ne maliyeti onlarca milyon lira olacak bir oyuncu için riske girmek Ankaragücü’ne büyük zarar verebilir.”

Welbeck’in transferini olumlu karşılayanların görüşü de şöyle:

“Welbeck kariyerinin tamamını Premier Lig’de geçirdi. Kariyerinin çok büyük kısmında da üst düzey takımlarda oynadı. Ayrıca milli takım forması da giydi. İngiltere’de üst düzey takımlar yılda 50’nin üzerinde maç yapıyor, milli maçları da eklersek bir sezonda 60 maç eder. Welbeck her sezon 20 maç kaçırsa da en az 25-30 maçta forma giyiyor. Ankaragücü’nde sadece lig ve kupada oynayacak, toplam maç sayısı 40’ı bulmaz. Ayrıca, Mustafa Dalcı’nın antrenman sistemi futbolcuyu sakatlıktan koruyan bir sistem. Bu sene oldukça yaşlı bir kadrosu olmasına rağmen, sakatlıktan dolayı uzun süre takımdan ayrı kalan bir futbolcu olmadı. Welbeck de Mustafa Dalcı’nın antrenman sisteminde ciddi sakatlık geçirmeden sezonun çok önemli bir kısmını oynayarak geçirebilir.”

VİRALSPOR olarak “Danny Welbeck gibi üst düzey bir oyuncuyu Ankaragücü’ne getirmek büyük başarı olur” düşüncesindeyiz. Karar yönetimin…

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ümraniyespor Satılıyor mu?

Servet Yardımcı Adaylığını Açıklamaya Hazırlanıyor