in

Wimbledon’da Tarihe Geçen Yarı Final

Sezonun üçüncü grand slam tenis turnuvası Wimbledon’da tek erkeklerde Güney Afrikalı Kevin Anderson, 6 buçuk saati geçen mücadelenin ardından ABD’li John Isner’i 3-2 yenerek ilk finalist oldu.
İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen turnuvada, 1 numaralı seribaşı İsviçreli Roger Federer’i eleyerek dikkati çeken dünya klasmanında 8. sırada yer alan Güney Afrikalı Kevin Anderson ile 9 numaralı seribaşı ABD’li John Isner arasındaki mücadele 6 saat 36 dakika sürdü.
İlk üç seti tie-break’e giden mücadelenin ilkini 7-6 Anderson aldı, ikinci ve üçüncü seti ise aynı skorla Isner kazanarak 2-1 öne geçti. Rakibinin servisini kıran Anderson, dördüncü seti 6-4 alarak skoru 2-2’ye getirdi ve mücadeleyi final setine taşıdı.
Final setinde iki tenisçi de uzun bir süre boyunca birbirinin servisini kıramayınca eşitlik bozulmadı ve 49. oyunda Isner’in servisini kıran Anderson, rakibini 26-24 yenerek Wimbledon’da finale çıkan ilk tenisçi oldu.
Isner 53, Anderson ise 49 kez “ace” yaparak puan aldı. Geçen yıl ABD Açık’ta finale kalan Anderson, bu galibiyetle Wimbledon’da ilk kez son ikiye adını yazdırdı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fenerbahçe’den Tatsız Prova

Beşiktaş Hırvat Yıldızın Peşinde