in ,

AZİZ YILDIRIM TFF’Yİ İSTİFAYA ÇAĞIRDI

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve Şekip Mosturoğlu NTV Spor’da yayınlanan %100 Futbol’a katıldı.

Programda Mosturoğlu, Fenerbahçe’nin zararını açıkladı. Rıdvan Dilmen’in Ali Koç hakkında sorduğu “2018’de Ali Koç’a bırakacak mısınız” sorusuna ise Yıldırım, “Yargıtay Kararı nerede? Zamanı geldiğinde konuşuruz” diye yanıt verdi.

FİNANSAL FAİR PLAY

Yıldırım mali konularda ilk olarak programın başında sözü Mosturoğlu’na verirken; Mosturoğlu şu ifadeleri kullandı:

“UEFA ile yaptığımız anlaşma 4 yıllık. İlk yıl 30 milyon, 2. yıl 30 milyon zarar etme hakkımız vardı. Bunu yerine getirdik. Bu sezon maksimum 10 milyon zarar etmeliyiz, bir sonraki sezonda ise bu sıfırlanmalı.”

UEFA anlaşmasına değinen Aziz Yıldırım ise “Beklenmeyen bir kur zararı olmazsa, bu sezon 10 milyon euroyu aşmayacak zararımız, seneye de sıfır olacak. UEFA kriterlerinde sıkıntı var. Fransa’da 222 milyon euro bir oyuncu için bonservis ödendi. Bunun FFP ile ne alakası var?” diye konuştu.

DÖRT OYUNCU SÖZÜMÜZ VAR

Transferlere de değinen Yıldırım, “Dört oyuncu için çalışmalarımız devam ediyor. Bu hafta iki tanesi sonuçlanır, sonraki hafta da diğer ikisi” dedi.

Aziz Yıldırım forvet transferi yapacaklarını hatta gerekirse iki forvet transferi yapacaklarını ifade etti.

LUCAS LİMA VE BEN ARFA

Lucas Lima Santos’un oyuncusu. Santos Lima’yı satmak istemiyor. Yüzde 70’i kulübün ve yüzde30’u diğer insanlarınç. Neymar’ın babası yeni devreye girdi. Neymar’ın babası Lima’yı PSG’ye götürecekti ama olmadı. Santos da satmadı.

Ben Arfa’nın kulübü ile 1 yıllık daha sözleşmesi var. 10 milyon brüte yakın alacağı olduğunu iddia ediyor. Kendi hesaplarına göre toplam 13 milyon Euro alacağını söylüyopr. Bunu aldıktan sonra sizinle oturup konuşurum diyor ve şartlarını o zaman söylerim diyor. Avukatı ve menajeri geçen sene oturup anlaştı ama PSG’ye gidersem gelmem dedi. Hakkaten PSG’ye gitti. Orada 6 milyon Euro net alıyor.

Ben Arfa da Lucas Lima da şartlar uygun olursa transfer olabilir. Biz almak istersek alacak gücümüz de var. Bu problemleri çözeriz.

EUROLEAGUE’İN ORTAĞIYIZ

Basketbol şubesi hakkında da konuşan Yıldırım, Euroleague ailesi olarak NBA modelinde çalıştıklarını “11 kulüp olarak Euroleague’e ortağız. Payımız %7. NBA gibi geliştirilmiş lig kurulursa oraya kayarız. Başkaları düşünürler” diye konuştu.

OĞUZ’A 5 MİLYON EURO

Genç oyuncular ve transfer çalışmalarına samimi olarak açıklık getiren Başkan, “Altyapı oyuncumuz Oğuz Kaan Güçtekin için Manchester City, 5 milyon Euro teklif etti. Satmadık” dedi. Ayrıca Yıldırım, Emre Mor için de Borussia Dortmund’a resmi teklif yaptıklarını ifade ederken Dortmund’un Inter’den istedikleri bir oyuncuyu alabilmek için Emre’yi kullandığını da söyledi.

Eljif Elmas konusu da Aziz Yıldırım’ın değindiği konulardandı. Yıldırım Elmas için “Eljif Elmas’ı Ajax’ın, Manchester City’nin, Türk kulüplerinin istediğini biliyoruz. Avrupa’dan her yerden istiyorlar çocuğu” sözlerini kullandı.

OLAYLARIN SORUMLUSU TFF

Aziz Yıldırım, “Kulüpler falan oturup konuşmayacak kardeşim. TFF’dir sorumlu. Sorumlu, sorumluluğu üstüne alacak. Eskiden Fenerbahçe-Galatasaray olunca kavga oluyor, Fenerbahçe-Beşiktaş olunca kavga ediliyor dendi. Fenerbahçe-Galatasaray yok, Beşiktaş var birinde, sorun Fenerbahçe değil yani” ifadeleriyle de TFF yönetimine eleştiride bulundu.

TFF İSTİFA ETMELİ

İstifa etmeliler. Beceriksizler çünkü. Ben ceza almışım almamışım önemli değil artık. Siz müdahil olursanız bunun sebebi siz olursunuz.

Fatih Terim olayı. Fatih Terim olayında Şekip bey tazminat öderlerse takipçisi olacağız dedi…

Siz Fatih Terim’in ayrılığı yönünde açıklama yaptınız. Siz bu anlaşmayı yaparken aklınız neredeydi? Bir sözleşme yapıyorsanız buradaki …

Kendi gazetelerinizde insanları karalamayacaksınız. Şahıs kişi önemli değil.

Siz adamı atıyorsunuz sokağın önüne…

Bu parayı bu mukaveleyi yapanları kendi ceplerinden ödemeleri lazım. TFF kurumunun kurallarında neler varsa onları yerine getirirsiniz. Bir imaj var sanki TFF bu operasyonu yapmıyor, birileri söyledi diye bu operasyonu yapmış gibi gösteriyorlar.

Böyle bir şey yok. Kendileri istediler. Kamuoyu ile dalga geçtiler. Türkiye’de hiç antrenör yok mu? Devletten spor bakanıyla konuşuyorsun… Getirdiğin adamı 4 maça mı getirdin? Niye 4 maç. Günlük yaşıyoruz. Önümüzdeki 4 maçı kaybetsek ne olacak? Öyle bir sistem kurardınız ki 2 senede türkiye’nin kaderini değiştirirsiniz.

ADVOCAAT, LENS’İ KİRALIK ALIN BONSERVİSİYLE ALIRSANIZ SIKINTI

Aziz Yıldırım, Jeremain Lens transferine de değindi. Yıldırım, çıkan haberlerin aksine Aykut Kocaman’ın Lens’e sıcak baktığını söyledi.

Yaz döneminin başından Kjaer transferine kadarki süreçte Lens’i bonservisle alamayacaklarını Sunderland’e bildirdiklerini söyledi. Kiralama teklifine de İngiliz kulübünün sıcak bakmadığını ifade etti.

Lens’in Beşiktaş’ı tercih etmesi üzerine de konuşan Aziz Yıldırım gülümseyerek “Seçimini yaptı, hayırlı olsun” dedi. Ayrıca Dick Advocaat’ın da Lens hakkında verdiği rapora değinen Yıldırım, “Advocaat, Lens için ‘Kiralık alacaksanız uygun, bonservisiyle alırsanız sıkıntı olabilir’ şeklinde bir rapor verdi” dedi.

FLAŞ ROBİN VAN PERSİE AÇIKLAMASI

flaş Robin van Persie açıklaması

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Robin van Persie hakkında flaş bir itirafta bulundu. Giuliano Terraneo’nun, Van Persie’nin transfer olduğunda sakat olduğunu gizlediğini açıkladı.

REZERVE LİG KURULSUN

Rezerve lig kuralım dedik. Tamam dediler, hiç adım atılmadı. İtalya’da İspanya’da hep var… 21 yaşındaki çocuklara yazık. Alıp bir şey yapılmadı. Öyle olsa orada oyuncu haznesi yakalarız ama yok.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BURSASPOR PORTO’DAN AGU’YU KİRALADI

CİRİT ATMADA EDA TUĞSUZ DÜNYA BEŞİNCİSİ OLDU