in

YILDIZ ANTRENÖR OLMAM ZOR

Eski futbolcu ve teknik direktör Sergen Yalçın, Süper Lig’deki tek yıldız oyuncunun Beşiktaşlı Anderson Talisca olduğunu savundu.
Yalçın, Başakşehir’in genç futbolcusu Cengiz Ünder’i nasıl bulduğuna dair bir soru üzerine şunları söyledi: “Bana göre çok iyi oyuncu olacak. Gelecek vaadeden bir oyuncu ama yıldız oyuncu olur mu dersen, bence olmaz. Yıldız futbolcu çok farklıdır. Yıldız futbolcu öyle olmaz. Yıldız futbolcu bir defa farklıdır, işi bitirir. Yıldız futbolcu kimdir? Hagi’dir, Alex’tir. Düz oyuncudan yıldız futbolcu olmaz.”

Kendisiyle ilgili ısrarlı soru karşısında “Tabii ki yıldız futbolcuyum” diyen Yalçın, şöyle devam etti: “Onu söylemek istemiyorum. Kamuyouna bırakıyorum. Ben böyle şeyleri sevmiyorum çünkü. Yıldız futbolcu Hagi’dir, Alex’tir, Messi’dir, Ronaldo’dur. Iniesta yıldız oyuncu mudur, değildir. Orada yıldız oyuncu Messi’dir, Neymar’dır. Suarez yıldız oyuncu mu, değil. Orada Messi’yle Neymar’dır yıldız oyuncu, diğerleri değil. Türkiye’de yıldız oyuncu Beşiktaş’ta Talisca’dır mesela. Başka yok. Oğuzhan iyi oyuncu ama yıldız oyuncu değil. Galatasaray’da Sneijder yıldız oyuncuydu. Robin Van Persie önceden tabii ki yıldız oyuncuydu.  Quaresma tabii ki yıldız oyuncu ama Beşiktaş’ta yıldız oyuncu kim diye sorarsan Talisca. Galatasaray’da Sneijder, Fenerbahçe’de Van Persie isim olarak yıldız oyuncu. Mesela Lens bence iyi oyuncu ama yıldız değil.”

Kimsenin futbola yıldız oyuncu olarak başlamadığını dile getiren 45 yaşındaki teknik direktör, “Yıldız oyuncu oldun, yıldız teknik direktör olabilecek misin?” sorusuna ise gülerek, “Vallahi bu gidişatla biraz zor görünüyor. Gidişatımız çok sağlıklı değil” karşılığını verdi.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TALİSCA’YA 1 MAÇ CEZA

FIFA’dan Şenes Erzik’e Ödül