in

NEYMAR TRANSFERİ RESMEN AÇIKLANDI

Dünyanın en çok konuştuğu resmen açıklandı. Paris Saint-Germain, Neymar’ı 222 milyon euro karşılığında 5 yıllığına kadrosuna kattı.

Son dönemde futbol kamuoyunun heyecanla takip ettiği transfer gelişmesi, resmiyete döküldü.

PSG, Brezilyalı oyuncu için Katalan ekibine oyuncunun serbest kalma bedeli olan 222 milyon Euro’yu ödeyerek, yıldız ismi kadrosuna kattı.

Neymar bu bonservis bedeliyle birlikte futbol tarihinin en pahalı transferi oldu.

KRİZ ÇÖZÜLDÜ

PSG YETKİLİLERİ 222 MİLYON EURO’YU BAVULLARLA GETİRDİ

Asrın en büyük transferi gerçekleşti. Dün öğleden önce Neymar’ın bonservis bedeli olan 222 milyon Euro’yu almayı reddeden La Liga yönetimi UEFA’dan gelen açıklama sonrası geri adım attı. Neymar’ın temsilcileri iki tarafın imzalamış olduğu anlaşmanın tek taraflı feshi için kulübü ziyaret etti ve oyuncu adına 222 milyon Euro ödeme yaptı.
Kulüp ödemeyi aldığını doğrularken, bu dosyadan doğabilecek disiplin yükümlülüklerinin belirlenebilmesi amacıyla yukarıdaki işlemin ayrıntılarını UEFA’ya iletecek.
UEFA dün yaşanan kriz sonrasında ‘Neymar’ın transferiyle ilgili bize ulaşan bir şikayet olmadı. Ancak tüm kulüplerin FFP’ye uymasını istiyoruz’ açıklamasını yapt

GÜN BOYUNCA YÜZYILIN TRANSFERİNDE BÜYÜK KARMAŞA YAŞANDI

Paris Saint Germain, Neymar’ı kadrosuna katmak için sözleşmesindeki 222 milyon euro’luk serbest kalma bedelini ödeme konusunda La Liga yönetimine takıldı.

Futbol tarihinin en büyük transferine resmiyet kazandırmak için geri sayıma geçen PSG’nin önündeki son engel La Liga yönetimi.

Brezilyalı yıldızın 2021’e kadar süren sözleşmesindeki 222 milyon euro’luk serbest kalma bedelini ödemeyi kabul eden ve futbolcuyla anlaşan Fransız ekibi, La Liga Başkanı Javier Tebas’ın UEFA Financial Fair Play hassasiyetine takıldı.

Sabah saatlerinde Neymar’ın sözleşme fesih bedelini ödemek için La Liga binasına giden avukat Juan de Dios Crespo’nun işlem talebi, La Liga yetkilileri tarafından reddedildi.

Peki Neymar transferinde PSG’nin resmi imzaları atabilmesi için hangi yöntemi izlemesi gerekiyor?

Spor hukuku alanında ünlü bir avukat olan Juan de Dios Crespo, FIFA’ya başvurarak 25 yaşındaki yıldıza geçici lisans çıkarmayı planlıyor. La Liga kuralları gereğince oyuncuların serbest kalma bedeliyle transfer olmaları hâlinde söz konusu ücreti kulübe kendileri ödemesi gerekiyor. Neymar bu prosedüre uyarak avukatı aracılığıyla ödeme yapmak istemesine rağmen, La Liga yönetimi PSG’nin UEFA FFP kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle Barcelona’nın ödemeyi almasına izin vermiyor.

NEYMAR PORTEKİZ’DE SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇTİ

NEYMAR İÇİN TAM 222 MİLYON EURO ÖDEYEN NASSER AL-KHELAİFİ

Dün gece Portekiz’de PSG için sağlık kontrolünden geçen Neymar için bugün içerisinde FIFA’ya geçici lisans için başvuru yapacak Dios Crespo, yarın düzenlenmesi planlanan imza törenine kadar işlemleri tamamlak amacında.

UEFA DENETİMİ İÇİN TARİH 1 EYLÜL

UEFA’nın FFP ihlali söz konusunda soruşturma başlatabileceği tarih ise 1 Eylül. 31 Ağustos’ta son bulacak transfer dönemi sonrasında Fransız ekibinin hareketlerini inceleyecek UEFA yetkilileri, herhangi bir limit aşımı tespit etmesi durumunda önümüzdeki transfer dönemleri için PSG’ye yaptırım uygulayabilir.

FRANSA LİG YÖNETİMİNDEN PSG’YE DESTEK

La Liga yöneticilerinin Neymar için yapılan ödemeyi reddetmesi sonrası Fransa Ligi’nden de PSG’ye destek gecikmedi.

Neymar’ın PSG’ye transferini sonuçlandırmak adına sunulan 222 milyon euroluk ödemennin La Liga yönetimi tarafından reddedilmesinin ardından, Fransa Ligi’nin resmi kurumu Profesyonel Futbol Ligi Birliği (LFP), yargıya intikal eden süreçte PSG’ye destek olacağını açıkladı.

Birliğin resmi sitesinden yapılan bildirimde, La Liga yönetiminin ödemeyi kabul etmeme kararı “anlaşılamaz ve hayret verici” sözleriyle tanımlanırken, “Profesyonel Futbol Ligi Birliği olarak La Liga’yı FIFA kurallarına uymaya çağırıyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Neymar transferinin olumlu şekilde sonuçlanması için gerekli girişimlerde bulunulacağı vurgulanırken, “LFP bu konuda PSG’nin yanındadır ve Neymar’ın Ligue 1’de oynamasını desteklemektedir. Transferin mümkün olan en kısa sürede sonuçlandırılması adına LFP yargı sürecinde de PSG’ye yardımcı olacaktır.” denildi.

Perşembe sabahı Avukat Juan de Dios Crespo tarafından La Liga yönetimine sunulan 222 milyon euro değerindeki çek, Neymar transferinin UEFA Finansal Fair Play Kuralları’na uymadığı gerekçesiyle kabul edilmemişti.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TURGUT DOĞAN YENİ MALATYASPOR'DA

GALATASARAY'DAN LUCESCU İLE İLGİLİ AÇIKLAMA