in

GüldümGüldüm

Finali İyi Yapabilsek 3 Puanla Ayrılabilirdik

Ankaragücü Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, 2-2 biten Göztepe karşılaşmasının ardından yaptığı açıklamada, ”Finali iyi yapabilsek 3 puanla ayrılabilirdik.” dedi.

Göztepe karşılaşmasını mutlaka kazanmak istediklerini ifade eden Üzülmez, ”Oyun bizim lehimize giderken bireysel hatalar bize sıkıntılar yaratmaya devam ediyor. İkinci yarı gayretli bir takımdık, bilinçliydik. Skoru 2-2’ye getirdikten sonra panik yaptık. Ataklarımızı olgunlaştırsak, finali iyi yapabilsek 3 puanla ayrılabilirdik. İkinci yarıda oyuncuların gösterdikleri mücadele sevindirici ama kazanmalıydık. 112 yıllık camianın oyuncularının sorumluluk alması gerekiyor. Bireysel hatalar can yakıyor. Galatasaray maçı çok önemli maç, kazanmalıyız. Son 3 maçtan 1 galibiyet çıkarsaydık farklı şeyler konuşabilirdik.” diye konuştu.”

TFF’nin yeni sezon planlaması ve yabancı oyuncu sayısıyla ilgili görüşlerini de aktaran Üzülmez, şunları söyledi:

”Ligin 11 Eylül’de başlatılmasıyla ilgili olarak, kaos olacağını söyleyebilirim. Transfer nasıl olacak, hazırlık aşaması nasıl olacak bilmiyoruz. Herkes şu an can derdinde, bu bizim için ikinci aşamada. Yabancı kriteri konusunda şunu söylemeliyim. Bizim bu süreçte Avrupa’ya giden çok fazla gitti milli oyuncumuz oldu. Yabancı sayısına takılmamak lazım. Belli kriterler konabilir ama kısıtlayarak da çözüme kavuşamayız.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankaragücü İzmir’den 1 Puan Çıkardı

İşte Süper Lig’in Kaderini Belirleyecek Maçlar