Gençlerbirliği 8 maç boyunca koruduğu yenilmezlik serisini evinde Göztepe’ye 3-0 yenilerek bozdu ve Play-Off mücadelesinde ağır yara aldı. Galibiyet hasreti 3 maça çıkan Gençlerbirliği 7.sıraya düştü ve 24 puanda kaldı.
Eryaman Stadyumu’nda oynanan karşılaşmada Göztepe, 72. dakikada Lasse Nielsen ve 80 ve 87. dakikalarda Aliou Traore’nin golleriyle sahadan 3-0 galip ayrıldı.
Gençlerbirliği’nde maçın 56. dakikasında Kayode ikinci sarıdan kırmızı kart gördü ve takımını 10 kişi bıraktı.
Süper Lige çıkabilmek için çaba gösteren takımlardan Gençlerbirliği ve Göztepe ilk yarıyı karşılıklı ataklarla başladığı gibi tamamladı. Gençlerbirliği ataklarında kaptırdığı toplardan tehlikeler yaşasa da Göztepe’li oyuncular bu fırsatlardan yararlanamadı. Ancak Gençlerbirliği’de yakaladığı fırsatları hoyratça harcadı.
Penaltı, Kırılma Noktası Oldu
Karşılaşmanın 2.yarısında da Gençlerbirliği’nin daha istekli ve atak oyun sergilediğini söyleyebiliriz. 55. Dakikada Gençlerbirliği’nden Hamilton’un kazanılan penaltıyı gole çevirememesi oyunda kırılma noktası oldu diyebiliriz. Bir anda gardı düşen oyunculardan Koyade, 5 dakika sonra 2. Sarıdan kırmızı kart ile oyun dışında kalınca takım biraz da olsa sarsıldı ama mücadeleyi bırakmadı. Ancak Göztepe’nin defans oyuncusu Nielsen ceza sahasında çok rahat kalınca takımını 1-0 öne geçirdi.
Fişi, Traore Çekti
Penaltıyı kaçıran Hamilton’un alkışlanacak gayretiyle gol arayışları sonuçsuz kalınca geride kalan boşlukları Göztepe iyi değerlendirdi ve 2.gol 80.dakikada Traore’den geldi. Bu aşamadan sonra Gençlerbirliği oyuncularının oyunu döndüremeyecekleri anlaşıldı derken Traore kendisinin 2. takımının 3.golünü kaydetti ve fişi çekti.
Bu arada Gençlerbirliği Teknik Direktörü Sinan Kaloğlu’nun, Göztepe karşılaşmasının ardından yaptığı açıklamada, kadro derinliğinin çok fazla olmamasının takımı etkilediğinden yakınmasını da anlamak güç. Gençlerbirliği’nin alt yapı çalışmaları konusunda ülkenin önde gelen takımların başında geldiğini biliyoruz.
Göztepe taraftarı kendilerine ayrılan koltukları doldururken, Gençlerbirliği taraftarı da karşılaşmaya hayli ilgi gösterdi. Gençlerbirliği yenilse de bana göre taraftarında hayli kredisi var. Çünkü takım kazanma hırsıyla mücadele ediyor. Bu da nazarlık olsun.
24 puanla 7.sıraya düşen Gençlerbirliği, gelecek hafta Ligde 17.sırada bulunan Giresunspor’a konuk olacak.
AHMET TEMÜRTÜRKAN