Gençlerbirliği Teknik Direktörü Sinan Kaloğlu, mağlubiyetten dolayı üzgün olduklarını belirterek, ”Kırmızı karta kadar, rakibin attığı gole kadar iyi bir Gençlerbirliği vardı.” dedi.
Maçın ilk yarısında dengeli bir futbol olduğunu dile getiren Sinan Kaloğlu, ”Çıkarken kaptırdığımız 1-2 tane toplardan birkaç pozisyon verdik ama ilk yarı bizim de çok net pozisyonlarımız vardı. Atsaydık ilk yarı da farklı olabilirdi. İkinci yarı daha coşkulu, arzulu ve baskılı bir Gençlerbirliği vardı sahada. Kırmızı karta kadar, rakibin attığı gole kadar iyi bir Gençlerbirliği vardı. Kırılma anları var, kolay değil. Bu sezon çok kritik şekilde kaçırdığımız 3. penaltı oldu. Bununla ilgili bir şansızlığımız devam ediyor ama inşallah düzelir. Penaltıyı kaçırınca takımın morali geriye gitti, toparlamaya çalıştık. Üstüne bir de yine iyi oynarken kaçırdığımız pozisyonlar var. 10 kişi kaldık yine pozisyon var ama maalesef duran toptan gole engel olamadık. Orada adamı paylaşamadık. Haliyle hem 10 kişisiniz hem penaltı kaçırmışsınız, hem de rakibiniz 1-0 öne geçmiş. Tabii ki kolay olmadı.” diye konuştu.
8 maç sonra yenildiklerini kaydeden Kaloğlu, “Yenseydik lig 3.’sü olacaktık. Fırsatları kaçırıyoruz. Özellikle son 2 haftada kaçan penaltı ve son dakikada kaçan pozisyonlar sonrası 4 puanımız gitmişti. Bu maçta bana göre alabileceğimiz ama kırılma noktalarında maalesef yapamadığımız bir karşılaşma oldu. 1. Lig’deki hiçbir maç kolay değil. Sakatlarımız var, sakatlıktan dönüp de hazır olmayanlar var. Bunlar kolay değil. Kadro derinliğimizin çok fazla olmaması bizi etkiliyor ama çocukların ortaya koyduğu mücadeleden, karakterden ve bulunduğumuz noktadan dolayı memnunum. Önümüzde 2 karşılaşma var. Bu 2 karşılaşmaya odaklanacağız ve play-off’un içinde olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.