in

Kalan 4 Haftada Ankaragücü’ne Yakışır Oynamalıyız

Ankaragücü Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, Alanyaspor’a 4-1 yenildikleri maçın ardından yaptığı açıklamada, ”Kalan 4 haftada Ankaragücü’ne yakışır oynamalıyız. Göztepe deplasmanına konsantre olmalıyız.” dedi.

Karşılaşmanın ilk yarısında kaçırdıkları penaltının oyunun seyrini değiştirdiğini dile getiren, İbrahim Üzülmez, ”Kaybettiğimiz için üzgünüz. Rakibin N’Sakala’yla sol kanadı çok iyi kullandığını biliyorduk. İlk yediğimiz gol bu yüzden beni üzdü. İlk 45 dakika elimizden geleni yaptık. Penaltıyı kaçırdık. Kaçırdığımız penaltı kırılma anı olabilir mi, evet olabilir. Futbolcular penaltıdan sonra mental anlamda sıkıntılar yaşadı. Böylesine maçlarda böyle penaltı kaçınca bazı oyuncular olumsuz tepki gösterebiliyor.” diye konuştu.

Oyunun ikinci yarısına da iyi başladıklarını ifade eden Üzülmez, şunları söyledi:
“Trabzonspor beraberliğinde verdiğimiz mücadeleyi ilk 45 dakika gösterdik ama ikinci yarı bu kadar kırılgan olmamak gerekiyordu. İlk golü yedikten sonra rakibe tepki vermememiz bizi daha da üzdü. Kalan 4 haftada Ankaragücü’ne yakışır oynamalıyız. Göztepe deplasmanına konsantre olmalıyız.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankaragücü Evinde Farklı Yenildi

Maçın Hakkı Beraberlikti