in

Baba Cavcav’dan Oğul Cavcav’a

Gençlerbirliği, duayen başkan İlhan Cavcav’ın vefatının ardından dümene oğlu Murat Cavcav’ın geçmesiyle birlikte eski günlerini arar oldu.

Baba Cavcav’ın ölümünün ardından 18 Şubat 2017 tarihinde başkanlık koltuğuna oturan Murat Cavcav, ne yazık ki görev aldığı 3 sezonda takımının 2 kez Süper Lig’den düşmesine engel olamadı.

İlk olarak 2017-2018 sezonunda Süper Lig’den düşen kırmızı-siyahlı ekip aynı acıyı bu sezon 2020-2021 sezonunda da yaşadı.

Başkan Murat Cavcav’ın başarısızlığı bununla da kalmadı.

Kulübün, kasasında para kalmadığı hatta büyük bir borç batağında olduğu iddia edilirken, başkent ekibinde gelecek sezon nasıl bir planlamaya gideceği merak konusu.

Murat Cavcav’ın kulübü devredeceği ihtimalleri bile konuşulurken, “Al Karaları” gelecek yıl zorlu bir sezon bekliyor.

Sezon başında bir çok yanlışa imza atan Murat Cavcav, ilk olarak yönetim kurulundaki isimleri belirlerken hatalar yaptı. Sonrasında takımın yapısına uymayan transferler ve yönetimin taraftarlarla atışması kulübü bu noktaya getirdi.

Gelinen aşamada takımın gelecek sezon TFF 1. Lig’de yer alacak olması nedeniyle futbolcuların bir şekilde gemiyi terk etmesi bekleniyor.

Ancak tecrübeli genel menajer Cem Onuk’un kulüpte kalıp kalmayacağı ile ilgili vereceği karar çok önemli. Bu kulübü ancak Cem Onuk gibi tecrübeli bir isim toparlayabilir. Bugüne kadar yaptığı transferler, alt yapıdan yetiştirdiği isimler ve para yönetimi konusundaki tecrübeleri Cem Onuk’u kulüpte bir numaralı isim yapıyor.

Murat Cavcav, kulüple ilgili tüm işleri tek elden yani Cem Onuk üzerinden yönetmesi gerekiyor. Sanırım bu karar hem kulübü, hem Murat Cavcav’ı kurtarır.

40 yıl sonra Süper Lig’de başkent ekibinin olmaması da ayrı bir tartışma konusu. İnşallah gelecek sezon hem Gençlerbirliği, hem de Ankaragücü’nü tekrar Süper Lig’de izleriz.

Ne yazık ki Ankara futbolu, “İnşallah ve maşallah” kelimeleri arasına sıkıştı.

ÖMER HAKAN KİBAR

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ankaragücü’nde O Düğmeye Kim Bastı?

İşte Süper Lig’in 2020-2021 Sezonuna Ait İstatistikleri