in

Fenerbahçe Yine Eksik Yine Mağlubiyet

Süper Lig maratonunda bir maçı daha geride bıraktık.

Tabi ki yenilgi de olacak. Fenerbahçe kötü oynadı mı hayır, Trabzonspor iyi oynadı mı hayır. Bulduğunu değerlendiren 3 puanın sahibi oldu.

Fenerbahçe ilk 10 dakika oyun kurmakta zorlandı. 12. dakikada İrfan Can ile gelişen ilk organize atakta top direkten döndü. Trabzonspor’un agresif bir şekilde oyuna başlayacağı biliniyordu ve öyle de oldu.

Fenerbahçe ise üçlü defans anlayışıyla oyuna başladı. Zaman geçtikçe ısınan Fenerbahçeli oyuncular oyuna biraz olsun hakim olmaya başladı. İki takımda tüm futbolculara adam adama markaj uygulayınca boş alan kalmadı. Bu nedenle de oyun sürekli sıkıştı.

Jesus ikinci yarıya Crespo’nun yerine İsmail Yüksek ile başlar diye bekledim olmadı ve korktuğum oldu, Crespo atıldı.

Fenerbahçe yaklaşık 35 dakika 10 kişi maçı sürdürdü. Bu sefer sarı-lacivertliler rakibini durduramadı.

Crespo’nun ikinci sarı kartı doğru ancak ilk sarı karta lütfen herkes ve özellikle de Halil Umut Meler baksın.

Jesus ne yazık ki yanlış oyuncu değiştirdi. 10 kişi kaldıktan sonra İsmail Yüksek sahada olması gereken ilk futbolcu. Ancak Jesus yine golü düşünerek Emre Mor’u Valencia ve Lincoln’u oyuna sürdü. Emre Mor’un oyuna hiç bir katkısı olmadığı gibi çok fazla top kaptırdı. Bu arada Jesus rakibin yanlış oyuncu tercihlerini de lehine çeviremedi. Bu maç ne yazık ki Jesus’a yazar.

Trabzonspor kenar yönetimi de oyuncu değişikliklerin de hata yaptı. Siopis ve Bakesetasın çıkması en büyük hataydı. Girenler de olumsuz futbollarıyla da bunu gösterdi.

Trabzonspor’u tebrik ediyorum. Ancak şampiyonluk için çok fazla umutlu olmak yanlış olur. Bu sene Fenerbahçe şampiyon olacak. Çok net bir cümle ile yazımı bitiriyorum.

ÖMER HAKAN KİBAR

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Keçiörengücü’nde Şok Gelişme

Devre Sonlarına Eklenen Uzun Süreler Dikkat Çekiyor