in

BeğendimBeğendim HarikaHarika

Gökçeada Ağustos'ta Bir Başka / BESİM GÜÇTENKORKMAZ

Türkiye’nin en batı noktası olan Gökçeada denizi, tarihi, doğası, organik ürünleri ve alternatif doğa spor alanları sayesinde farklı tatil seçeneklerini bir arada bulundurmasıyla ilgi topluyor.

Lozan anlaşması ile Türkiye topraklarına katılan Gökçeada'da hala bir bölüm Rum yaşamakta  ve geleneklerini korumaktadır.

Dört yanı huzur dolu bir yer, Gökçeada. Yaz sezonunda tüm tatil bölgelerinin hınca hınç dolu olmasına karşın Gökçeada'da o çılgın kalabalıktan eser yoktur.

Turizm alanında yeni yeni gelişmeye başlayan adanın Arnavut kaldırımlı sokakları ve eski Rum evleri arasında dolaşırken sanki tarihin tozlu sayfalarına ışınlanmış gibi hissedersiniz.

Ağustos ayında Gökçeada'nın havası da huzur verici ve tertemiz olur. Kaleköy, Zeytinliköy, Dereköy, Tepeköy'ü gezmek, harika koylarında kulaç atarak muhteşem kumsalında güneşlenmek ve dinlenmek için buraya 1 hafta ayırmanız yeterli.

Otel fiyatları da gecelik 100TL'den başlar, konumuna ve verdiği hizmete göre artan fiyatlara sahiptir.

Ada’ya ulaşım, GESTAŞ Deniz Ulaşım A.Ş.’ye ait feribot ve arabalı vapurlar ile sağlanmaktadır.

Çanakkale Limanı’ndan bir deniz otobüsü, Eceabat-Kabatepe Limanı’ndan da feribot ve arabalı vapurlar kalkmaktadır. Adayı yürüyerek dolaşmak olanaksızdır.

Gazeteci Besim Güçtenkorkmaz'ın birbirinden ilginç ve sürükleyici gezi izlenimlerini www.gezintihaberleri.com adresinden takip edebilirsiniz.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Doğaseverler İçin Adrasan / BESİM GÜÇTENKORKMAZ

Gomis için Galatasaray’a 11 Milyon Euro’luk Teklif