in

İngiltere’den Dönen Milli Boksörlerde Koronavirüs Çıktı

İngiltere’den dönen ve karantinaya alınmayan Boks Milli Takım kafilesinden bir sporcu ve bir antrenör de koronavirüs testleri pozitif çıktı.

Yüksek ateş şikayeti ile hastaneye başvuran iki sporcunun ise test sonuçlarının beklenildiği belirtildi.

Boks Federasyonu’ndan yapılan açıklamada konuyla ilgili olarak şu ifadelere yer verildi:

Boks Milli Takım Kafilemiz 14-24 Mart 2020 tarihleri arasında Londra’da yapılacak olan 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları son hazırlıkları kapsamında 3 Mart 2020 tarihinde İngiltere’nin Sheffield şehrinde kampa girmiştir. Buradaki hazırlıklarını tamamlayan Milli Takım kafilemiz 11 Mart’ta Eleme müsabakalarının yapılacağı Londra’ya hareket etmiştir. Bu süreç boyunca tüm kafileler aynı otelde konaklamış, aynı yemekhanede yemek yemiştir.
14 Mart tarihinde başlayan Eleme müsabakaları, 15 ve 16 Mart tarihlerinde devam etmiş, daha sonra IOC (Uluslararası Olimpiyat Komitesi)’nin kararıyla müsabakalar durdurulmuş, Milli Takım kafilemiz açılan ek seferle 17 Mart Salı günü yurda dönmüştür. Kafilemiz döndükten sonra 14 günlük karantina kuralına tamamen uymuştur. Ancak Sporcularımızdan Serhat Güler ve Milli Takım Antrenörlerimizden Seyfullah Dumlupınar’ın yüksek ateş şikayetiyle yaptırdıkları koronavirüs testleri pozitif çıkmış ve tedavilerine başlanmıştır. Yüksek ateş şikayetiyle test yaptıran diğer 2 sporcumuzun test sonuçları henüz belli olmamıştır. Test sonuçları beklenen sporcularımız gözetim altında tutulmaktadır.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ligin Bu Şekilde Tescillenmesini Kabul Edemeyiz

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Ertelendi