in

BeğendimBeğendim HarikaHarika GüldümGüldüm

Kadıköy’de Fenerbahçe şov

Fenerbahçe ilk 10 dakikada gollerine imza atan Rossi’nin 5. dakikadaki golüyle maça 1-0 önde başladı. Rossi yine bu maçta da da mücadelesiyle örnek isimdi.

Alanyasporlu futbolcuların tehlike bölgesinde top çıkarırken risk almalarını bir türlü anlayamadım. Teknik ekip böyle bir çağrıda bulunduysa bu da tam skandaldır.

Efecan’ın ceza alanı içinde Gustavo ile girdiği mücadele bana göre penaltı. Hakemin bu pozisyonu incelemesi için çağrılmaması da sıkıntılı bir durum

Fenerbahçe’nin kazandığı penaltı ise sanki biraz ağır oldu. Pedro’nun da penaltıyı kaçırması takım için ileride sıkıntı yaratacak bir duruma dönüştü. Bir takımın penaltısı olur ve vuruşları o kullanır. Bu Fenerbahçe’de büyük bir sıkıntılı bir duruma dönmeden çözülmesi gerekiyor.

Fenerbahçe’ye geldiği günden bu yana istenilen formu tutamayan Emre Mor Alanyaspor önünde bence çok iyi top oynadı. Mücadelesi, hırsı ve topla driplinglerindeki ayakta kalması önemliydi. 

İlk yarı 3-0 bitince ikinci yarı al gülüm ver gülüme döndü. Oyuncu değişiklikleri sonrasında da 4. gol geldi. Yine Jesus ve değişimi futbolcuları uykudan uyandırdı. İkinci yarı için yazacak bir şey bulamadım. 

Fenerbahçebu sezon ilk kez bir maçta bu kadar istekli ve olumlu futbol ortaya koydu.

Ancak şu kesinlikle söyleyebilirim. Bu maçtan sonra Alanyaspor’da teknik adam değişikliği kesinlikle olacaktır. Çünkü futbolcular o kadar isteksiz, o kadar futbol dışı hareketlerle maçı bitirdiler. 

Ne yazık ki Alanyaspor’da sıkıntılı bir ortam var. Bekleyip görelim.

ÖMER HAKAN KİBAR

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Radakovic İlk 11’de

Ankaragücü: Merhaba 3 Puan