in

BeğendimBeğendim

Kayseri Üzgün

Kayserispor, Beşiktaş müsabakası..

Tribünler ilk kez böylesine dolu.

Kadir Has Stadyumu’nun nerede ise tamamı, yüzde 90’ı tıklım tıklım.  Her taraf, Sarı-Kırmızı, Siyah- Beyaz flama ve bayraklarla rengarenk.

Herkes ayakta, her iki taraftar gurubu da takımlarını sonuna kadar destekliyor.

Evet, Kayserispor-Beşiktaş müsabakası önemli bir karşılaşma idi ve seyircinin ilgisi yanında heyecanı da büyüktü.

Bir yanda, Sivas’ı farklı yenmiş, Antalya’yı deplasman da kupadan elemiş bir Kayserispor, diğer yanda kupada Ankaragücü’ne elenerek saf dışı kalmış bir Beşiktaş.

Kayserispor, Sivas kadrosundan tek değişiklik yapmadan sahaya çıktı. Çağdaş hoca, kupa da Bilal’e, Lig’de Cenk’e görev veriyor. Anlaşılan, son haftalarda büyük form kaybeden Bilal, bir süre daha dinlenecek. Beşiktaş’lı taraftarın gözü, daha bir gün önce takıma katılan ve yedek kulübesinde oturan Aboubakar’da.

Atmosfer kısaca böyle..
………..
Karşılaşma, ilginç bir pozisyonla başladı.

Daha müsabakanın 1. dakikası.

Başlama vuruşunun ardından top Carole geldi. Cenk, biraz ileri çıkmış arkadaşları ile konuşurken Carole, öyle bir geri pas verdi ki, olacak şey değil. Top, Cenk’i aşıp kaleye doğru yönlendi. Cenk, sağ alt köşeden çizgiyi geçmek üzere olan topu zorlukla son anda yakalayıp kornere atabildi.

Az kalsın,  maç başlamadan bitecekti.

Bu pozisyonun hemen arkasından da gol geldi.

Orta sahada top Kazanan Redmond, Campanharo ve Hosseini geçip, kaleye öyle bir şut gönderdi, öyle  düzgün ve sert bir vuruş yaptı ki,  Cenk’in yapacak hiç bir şeyi yoktu. Top, dümdüz gidip, üst köşeden filelere takıldı.

Müsabaka boyunca, her iki takımda kanatları iyi kullandı.

Kayserispor, sık sık top kaybedip, topu Beşiktaş’a verince, ataklar başlamadan sona erdi.  Oyun başlatmakta ve atağa kalkmakta zorlanan Kayserispor, ilk yarıda gol yollarında etkili olamadı.
Redmond, birden bire yıldızlaşınca,  Siyah- Beyazlı taraftarlar, “Bugüne kadar nerede idin? Bütün maharetini Kayserispor maçına mı sakladın” demekten kendilerini alamadılar.

11. dakikada yine Redmond sahneye çıktı. Cenk Tosun ile birlikte Kayserispor kalesine iniyorlar, top yan ağlara takılıyor.

26. dakikada, bu defa Kawela’nın şutu var, az farkla dışarı çıkıyor.
Kayserispor, Gökhan, Cardoso ve Mensah ile çıkıyor, zorluyor ama sonuç alamıyor.

36. dakikada, Gökhan Sazdağı, son derece şık ve estetik bir vuruş yaptı. Cardoso ortaladı, Gökhan ceza sahası içerisinde yükseldi, kaleye arkası dönüktü, mükemmel bir röveşata,  top dışarı çıktı, hareketin görselliği mükemmeldi. Ayakta alkış aldı.

Kayserispor’un ilk yarıda ki en önemli ataklarından birisi 38’inci dakikada gelişti. Mensah, orta sahadan taşıdığı topla Beşiktaş ceza sahası üzerine kadar geldi. Çok sert bir şut attı, Mert Günok, aynı güzellikte bir hareketle mutlak bir golü önledi.

Maçın skorunu belirleyen gol, 42. Dakikada geldi. Beşiktaş, Kayserispor yarı sahasına kalabalık geldi. Tayfur Bingöl, kaleye sert bir şut gönderdi, kaleci Cenk, bu şutu önledi, akın devam etti, top, en son ceza sahası üzerinde topu takip eden Salih Uçan’ın önüne düştü. Salih, kalabalık defansa rağmen topu yerden bir vuruşla Kayserispor filelerine taktı. 2-0

Bu gol, Kayserispor’un ikinci yarı umutlarına son noktayı koydu.

Beşiktaş’ta Redmond, Kawela, Gedson Fernandez üçlüsü Kayserispor defansını zorlarken, Kayserispor’da Onur-Cardoso, Carole- Mane’nin her iki kanattan yaptıkları ataklar gol için yetmedi.

Orta sahada Kemen, son haftalardaki mücadelesi ve performansı ile yine dikkat çekti.

İkinci yarıda Beşiktaş, güvenli ve kontrollü oyunu ile Kayserispor’u sıkı tuttu. Her iki takımda sahayı çok iyi kullandı, 90 dakika boyunca sahanın her yanında futbol vardı, oyun hiçbir zaman sıkışmadı.

Kanatlardan geliştirilen ataklar, futbolu zaman zaman güzelleştirdi. Beşiktaş, top Kayserispor’da iken yaptığı baskı ve presle, Kayserispor’un hücum çıkışlarına hiç izin vermedi. Kayserispor, müsabakanın son 10 dakikasında maça çok asıldı. Gol bulmak için olağanüstü çaba harcadı, olmadı. Taraftarın coşkusu ve futbolcuların çabası maçın skorunu değiştirmeye yetmedi.

Müsabaka belki, üst düzeyde bir karşılaşma olmadı ama, seyir zevki, mücadele ve takımların mücadele gücü, hem kazanan, hem de kaybeden tarafı memnun etti.

Beşiktaşlılar,  sarı kart cezalısı durumuna düşen Sais ve Redmond ile doğrudan kırmızı kart gören Rosier için üzülürken, Kayserispor tarafında, üç puan kaybetmenin buruk üzüntüsü vardı..

ÜSTÜN TUNCER

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankaragücü Mounir Chouiar’a Talip

Ankaragücü Konya’dan 3 Puan Çıkardı