in

Keçörengücü Bileğinin Hakkıyla

Sahasında Tuzlaspor’u ağırlayan Ankara Keçiörengücü, deyim yerindeyse bileğinin hakkıyla galibiyeti aldı.

Geçen haftayı BAY geçen Keçiörengücü’ne ara vermek yaramış görünüyor. Takımı daha diri ve canlı gördüğümü söylemeliyim.

Aktepe Stadı’nda oynanan maçın ilk dakikalarında iki takım da kısa paslaşmalarla birbirini tartarken sonraki dakikalarda Keçiörengücü ağırlığını daha fazla hissettirdi.

Keçiörengücü aradığı gole 18. dakikada Hamza Gür’ün ayağından ulaştı. Ataklarından ağırlıkla Tuzlaspor’un sağ kanadını kullanan Keçiörengücü, 4 kişiyle çıktığı atağında Hamza Gür topu düzgün bir vuruşla Tuzlaspor kalecisinin soluna, uzanamayacağı köşeye yolladı ve galibiyeti getiren golü kazandı.

Tuzlaspor, bana göre bu oyunuyla Keçiörengücü’nü yenemezdi. İlk yarıda ciddi bir atağı bulunmayan Tuzlaspor, 2.yarıda ilk ciddi atağı Keçiörengücü’nü bireysel yeteneğiyle tek zorlayan Ezeh’ten geldi. Tuzlaspor’un gole yaklaştığı 53.dakikada Ezeh, ceza sahasında topu kalenin üzerinden dışarı atarak resmen zoru başardı.

Birkaç kez Keçiörengücü ceza sahasına giren Tuzlaspor oyuncularının son vuruşlarında eksik kalmaları da Keçiörengücü’nü rahatlattı.

Keçiörengücü oyunu istediği gibi yönetti, fiziki anlamda daha güçlü ve diri göründü. İstediğinde atağa kalktı, istediğinde oyunu soğutarak dinlendi.

Keçiörengücü’nde golcü oyuncusu Eze’yi de bu maçta göremedik. Saha kenarından takımına destek olan Eze demek ki hazır değil. Hoca da oyuncuyu riske atmamak için kadroya almamış.

Bu sonucun ardından puanını 34’e yükselten Keçiörengücü, 11. sırada yer aldı. Tuzlaspor ise 31 puanla 12. sıraya indi.

İki takım arasında ligin ilk devresinde İstanbul’da oynanan maçı Tuzlaspor 1-0’lık skorla kazanmıştı.

Bu arada Keçiörengücü gelecek iki maçını da deplasmanda yapacak. Keçiörengücü ilk önce Kocaeli, sonraki hafta da İstanbulspor deplasmanına çıkacak.

AHMET TEMÜRTÜRKAN

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Emin Adımlarla Tırmanıyoruz

Şampiyonluk Priminden 1 Yıl İçin Feragat Edin