in

Umuda Yolculuk

A Milli Futbol Takımı Letonya’yı deplasmanda uzatmalarda bulduğu penaltı golüyle 2-1 yenerek gruptaki umudunu sürdürdü.

Türkiye, Dünya Kupası Eleme Grubunda Letonya karşısında ilk yarıda etkisiz bir oyun sergiledi. Özellikle ilk devrenin 15-20 dakikası başa baş geçerken 20. dakikadan sonra Milliler biraz daha fazla topa sahip olmasına karşın pozisyon üretmekte zorlandı.

Özellikle Cengiz’in sağ kanattan Kerem’in de rakip ceza alanı ve yayı üzerinden ataklar geliştirmesine rağmen bir türlü net pozisyon bulamadı.

Rakibin, ay-yıldızlı ekip ataktayken nerdeyse tüm takım halinde topun arkasına geçerek milli takım oyuncularına şans tanımadı. İlk yarıda kontrataktan gol arayan Letonya ise bulursam atarım kafasında bir ilk yarı geçirdi.

Milliler ne yazık Orkun’un kötü bir futbol sergilemesi nedeniyle bu devrede bir kişi eksik oynadı. Burak ise bir türlü istenilen futbolunu bu maçta da ilk yarıda gösteremedi. Devredeki en önemli gösterge ise milli takım oyuncularının rakip alanda baskı yaparak top kapması oldu ancak doğru kullanamadık.

İkinci yarıda ilk yarıya oranla daha iyi top oynayan Milliler maçtan da hakkıyla galip ayrılmayı bildi. Özellikle Serdar Dursun’un oyuna Girişi ve rakip ceza alanı içinde hava hakimiyetini ele almamız galibiyeti getirdi. Berat ilk maçtan sonra bugün mükemmel bir oyun sergiledi.

Teknik direktör Stefan Kuntz’u 2 maçla eleştirmek doğru olmaz diye düşünüyorum. Ancak ilk 11’e yanlış isimler koyuyor. Bu takımda Orkun oynamaz. Bu takımda Kerem hiç bir zaman çıkmaz. Sayın Kuntz değişikliklerden sonraki takım kadrosuna bakarak bir şeylerin farkına varması gerekir.

Her şeye rağmen Letonya’yı mağlup eden Ay-yıldızlıların umuda yolculuğu sürüyor.

ÖMER HAKAN KİBAR

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Federasyon Seçimlerini Kim Kazanır?

A Milliler Katar Yolunda Ümitleri Taze Tuttu