in

Derbide Gülen Yok

Fenerbahçe’de teknik direktör İsmail Kartal, sakat ve cezalı oyuncuların yerine Nazım, Novak ve Tisserand ile maça başladı. Novak golü bulurken yaptığı penaltıda artısını eksiye çevirdi. Nazım ise ilk yarıda iyi bir oyun ortaya koydu.

İki takımda defans elemanlarının eksiği nedeniyle gollü bir maç olacağını düşünüyordum. Düşüncem doğruydu çünkü Fenerbahçe ilk 7 dakika içinde 2 pozisyon buldu ve birini Novak ile gole çevirmesini bildi.

Karşılaşma öyle gergin başladı ki bu anlamakta zorlandım… Beşiktaşlı oyuncuların her pozisyonda hakemin etrafını sarması maça konsantre olamadıklarını gösteriyordu. Ne yazık ki bu süreçte hakem de dağıldı ve kontrolü sağlamak için sürekli sarı kartlarını çıkarttı. Bu da şunu gösteriyor ki ikinci yarıda kırmızı kart çıkacak.

Beşiktaş’ta Rıdvan ve Umut’un oynaması Fenerbahçe için bir avantajdı. Özellikle Umut sahada futbol haricinde herşeyi yaptı.

Fenerbahçe defansında Tisserand ve Novak’ın uyumsuzluğu öyle göze çarpıyordu ki diğer arkadaşları özellikle Ferdi ve Gustova bu açıkları kapattı.

Bu arada maçın 36. dakikasında Wellington’un, Serdar Dursun’a yaptığı hareket sarı kartla cezalandırıldı ve Trabzonspor maçında İrfan Can’ın yaptığı ve kırmızı kart aklıma geldi.

İkinci yarıya Beşiktaş hızlı başladı ancak aradığı golü bulamadı. Beşiktaş Teknik Direktörü İsmael yanlış bir tercih yaptı. Nkodu’yu oyuna alırken Batshuayi’yi çıkarması hataydı. Buna karşın

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal ise yerinde iki değişiklik yaptı. İrfan Can ve Serdar Dursun’u alarak Valencia ve Osayi’yi oyuna aldı.

Beşiktaş ikinci yarının ilk 15 dakikasında gol bulmak için planını yaptı başaramadı. Sonrasında ise iki takım ataklar geliştirdi ancak bir türlü istenen galibiyet golü gelmedi.

Hakem maçı kırmızı kart göstermeden bitirdi, tebrik etmek gerekir. İkinci yarı daha sakin ve stressiz geçti.

Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi için elinde bulunan avantajı bir puan alarak devam ettirdi. Ligin son derbisi de 1-1 sona erdi.

ÖMER HAKAN KİBAR

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gençlerbirliği İstedi Aldı

Yeni Spor Yasası Vesayet Şaheseri