in

Millilerin Aldığı Sonuçlar Yanıltmasın

A Milli Futbol Takımı UEFA Uluslar C Ligi 1. Grup’taki dördüncü maçında Litvanya’yı 2-0’lık skorla yenerek 12 puanla liderliğini sürdürdü.

Gruptaki ilk maçında Faroe Adaları’nı 4-0, ikinci karşılaşmasında deplasmanda Litvanya’yı 6-0, Lüksemburg’u deplasmanda 2-0 mağlup etmişti.

Millilerin maçlarını izleyenler alınan sonuçları olumlu karşılamıştır. Ancak rakiplerimiz ne yazık ki bizim ayarımızda değil. Geçen yıl UEFA Uluslar B Ligi’ndeki kötü performansımız nedeniyle küme düşerek C Liginde yer aldık ve bu ülkelere rakip olduk. Rakip olduk diyorum ama bunlar yani Lüksemburg, Litvanya ve Faroe Adaları bizimle aynı kalibrede değil ne yazık ki.

FIFA Dünya Sıralamasında 43. basamakta bulunan Türkiye, Lüksemburg 94, Faroe Adaları 124 ve Litvanya 138. sıradaki rakipleriyle mücadele veriyor diyemiyorum çünkü antrenman maçları yapıyor.

Burada alınan sonuçlar ve oynanan oyun kimseyi yanıltmasın.

Çünkü Türkiye bu ülkelerin kesinlikle rakibi değil. Çok iyi takımsak neden B’den, C Ligine düştük. Evet milliler yeniden yapılanma sürecinde haklısınız ancak bu maçlar değerlendirmeye alınmamalı. B Ligi ve üstü bizim gerçek performansımızı ortaya çıkarır.

Attığımız gollere rağmen rakiplerin tek tük pozisyonlarını saymazsınız kalemizde tehlike dahi yok.

Lütfen kimse aldanmasın.

Özellikle de teknik direktör Stefan Kuntz’un değerlendirmelerini daha iyi yapacağına inanıyorum. Çünkü kendisi bir Alman. Almanların dünya futbolundaki değerleri ortada. Kalan antrenman maçları da bitince yetkililerin iyi bir analiz yapacağına inancım tam. Ay-yıldızın gerçek değeri C’de değil B ve üstündedir.

ÖMER HAKAN KİBAR

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ay yıldızlılar Galibiyet Serisini Bozmadı

Gençlerbirliği Başkanı Niyazi Akdaş’tan Samimi Yanıtlar